Events on czwartek, 24 wrzesień 2020

Jazz Tyrmanda

czwartek, 17 wrzesień 2020 - środa, 07 październik 2020

W 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci Leopolda Tyrmanda - wybitnego pisarza, dziennikarza, publicysty i pierwszego promotora kultury jazzowej w Polsce. Z tej okazji zapraszamy do Galerii OKNA MBP do oglądania wystawy "Jazz Tyrmanda".

W ekspozycji wykorzystano fragmenty tekstów Leopolda Tyrmanda: "Zły", "U brzegów Jazzu", "On freedeom", książki Mariusza Urbanka "Zły Tyrmand", artykułów i wywiadów autorstwa Mariusza Święcickiego, Pawła Brodowskiego publikowanych na łamach Jazz Forum oraz fotografii ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Scenariusz wystawy: Justyna Polakowska

Opracowanie graficzne: Ewa Gołda

Realizacja: www.wystawypolakowska.pl

Konkurs plastyczny "Kubuś i przyjaciele"

czwartek, 24 wrzesień 2020 - piątek, 25 wrzesień 2020

Filia nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie

zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym "Kubuś i przyjaciele"

zdjecie: pixabay.com/pl/photos/kubuś-puchatek-malarstwo-ścienne-437940/

Ojce i dziatki - Międzypokoleniowy festiwal literatury dziecięcej

czwartek, 24 wrzesień 2020 - niedziela, 27 wrzesień 2020

Lublin Spotkania

Po wydarzeniach w Gdyni, Sopocie, Opolu, Krakowie i Wieliczce Fundacja Czas Dzieci szykuje się do kolejnej edycji Festiwalu.

Już od 24. września młodzi czytelnicy będą mogli brać udział w niezwykłych wydarzeniach. Ba, nie tylko młodzi, bo jak organizatorzy wielokrotnie podkreślali Festiwal to miejsce dla całych rodzin.