Wystawa malarstwa Jacka Śnieguckiego / 5 - 28 czerwca

Galeria 31, Filia nr 30 MBP w Lublinie
ul. Braci Wieniawskich 5

Wstęp wolny

Galeria 31 przy Filii nr 30 (ul. Braci Wieniawskich 5) zaprasza na wystawę malarstwa Jacka Śnieguckiego. Ekspozycję będzie można oglądać od 5 do 28 czerwca.

Jacek Śniegucki
Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego na UMCS. Studiował w latach 1991-1996. Dyplom obronił w 1996 roku w pracowni prof. Adama Styki. Jest członkiem nieformalnej grupy Tworzywo 96, która skupia kilkanaście osób które studiowały na tym samym roku i przygotowuje wspólne wystawy prac. Miał kilka wystaw indywidualnych (w tym dwie w Galerii 31 w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych) oraz uczestniczył w kilkunastu wystawach zbiorowych. W 2023 roku zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym „Najciekawsza Praca Roku” w ramach Jesieni Plastycznej, organizowanej przez Hrubieszowski Dom Kultury. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Przedmiotem jego zainteresowań twórczych jest malarstwo abstrakcyjne o bardzo graficznej i kontrastowej formie. Mieszka i pracuje w podlubelskiej wsi.