By żyć, iść muszę... / 10 maja

Adres:

Galeria OKNA MBP
ul. Peowiaków 12
Lublin

Kategoria:

Wystawy

Informacja o cenie

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przy ul. Peowiaków 12 zaprasza na wystawę Krzysztofa Rodaka „By żyć, iść muszę...”. Wernisaż odbędzie się 10 maja 2024 roku o godzinie 18.00, a wystawę będzie można oglądać do 4 czerwca.

 

Krzysztof Rodak

Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Współlaureat kilku konkursów krajowych i zagranicznych w dziedzinie architektury, między innymi na zabudowę terenów wystawy światowej EXPO 95 w Wiedniu, gdzie jego zespół zdobył pierwszą nagrodę. W pracowni Krzysztofa Rodaka powstało kilkaset ilustracji architektonicznych oraz kilkadziesiąt makiet w różnych skalach i stylach, od zabudowy mieszkaniowej po budynki użyteczności publicznej, jak Europejskie Centrum Solidarności czy prywatne rezydencje na Lazurowym Wybrzeżu.

Artysta nie ogranicza się jednak wyłącznie do bryły, pragnie wypełniać swoją sztuką przestrzenie. Z pasją projektuje wnętrza i stosuje grafikę użytkową. Uprawia rysunek, malarstwo sztalugowe i ścienne. Posiada cenną umiejętność tworzenia w jednej z najtrudniejszych technik malarskich, jaką jest fresk. Od 2014 roku współpracuje z konserwatorami zabytków tworząc lub odtwarzając dekoracje malarskie we wnętrzach historycznych i współczesnych budowli.

Ulubionym tematem prac artysty jest Człowiek i Jego Dusza. Malując, najczęściej szuka inspiracji w sobie. Najlepiej pracuje mu się w zaciszu pracowni, gdzie próbuje utrwalać ulotność stanów ducha, uczuć, emocji. W tym celu szuka za każdym razem odpowiednich środków wyrazu, nie ograniczając się do jednej techniki czy wybranego stylu. Maluje i rysuje zarówno abstrakcje, jak i realistyczne krajobrazy, portrety i akty. Stąd też mnogość używanych technik rysunkowych i malarskich, z ulubioną akwarelą (jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich).

Organizator i uczestnik krajowych oraz międzynarodowych plenerów, warsztatów malarskich, targów sztuki, a także wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Szwajcarii, we Włoszech, w Niemczech, Estonii i innych. Jego prace znajdują się
w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą; m.in. w Monako, Niemczech, Szwajcarii, Korei.

 

 


Mapa