Krajobrazy roślinne: łąki, mokradła, lasy, drzewa w mieście / 2-30 kwietnia

Filia nr 26 MBP
ul. Leonarda 16

wstęp wolny

Filia nr 26 MBP zaprasza od 2 kwietnia na wystawę edukacyjną "Krajobrazy roślinne: łąki, mokradła, lasy, drzewa w mieście".

ul. Leonarda 16 - wystawa czynna w godzinach otwarcia biblioteki.

Początkowo wystawa powstawała z tęsknoty za roślinnym krajobrazem: lasami, łąkami, mokradłami, które leżą pod różnymi długościami i szerokościami geograficznymi. Są piękne, czasem surowe, dla większości ludzkości niedostępne (ŚWIAT ROŚLIN). Ale za tym poszła myśl: nasze krajobrazy także są albo mało znane, albo częściowo lub całkowicie niedostępne. Warto pokazać także ich urodę i różnorodność (ROŚLINY WOKÓŁ NAS). W końcu pojawiła się obserwacja: na ile my, mieszczuchy, znamy drzewa, które rosną tu, w mieście, w parkach, przy drogach, ulicach, na nieużytkach (DRZEWA WOKÓŁ NAS - MIASTO). Czy potrafimy powiedzieć, jaki to gatunek, skąd pochodzą, jak długo żyją? Stąd pomysł część praktyczną – "przedstawienie" drzew występujących w mieście.