W oczach kamienic / do 30 kwietnia

Galeria 31, Filia nr 30 MBP
ul. Braci Wieniawskich 5

wstęp wolny

Galeria 31 znajdująca się w Filii nr 30 MBP zaprasza na wernisaż fotografii Grzegorza Pawlaka.

3 kwietnia 2024, godz. 17.00 - ul. Braci Wieniawskich 5

Cykl „W oczach kamienic” to spojrzenie na architekturę Lubelskiego Starego Miasta, które odbija się w starych szybach kamienic. Obrazy jakie powstają w wyniku odbicia spotęgowane deformacją wiekowego szkła tworzą malarski efekt potęgujący urok lubelskiego Starego Miasta. Fotografie przedstawiają zazwyczaj fragmenty architektoniczne ale także pokazują malownicze zaułki i uliczki gdzie czas odcisnął swoje piętno, a historia pozostawiła ślad na murach. Aby zarejestrować odpowiednie i konkretne odbicie należy znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie oraz wykorzystać światło i odpowiedni kąt widzenia. Wiele zależy od pory roku, każda ma inny kolor światła oraz temperaturę wpływającą na deformację.

Grzegorz Pawlak - Artysta Fotografik Rzeczpospolitej Polskiej. Członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej (od roku 2019 członek Zarządu) oraz Grupy Twórczej FOTOKOLEKTYW. Były członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga (w latach 2011-2013 pełniący funkcję Prezesa, od 2014 roku członek Rady Artystycznej LTF). Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, był wielokrotnie nagradzany za twórczość fotograficzną, m.in. medalem ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ z okazji 100-lecia Niepodległości Rzeczypospolitej.