Fredro. Panny i mężatki. Okiem Hrabiego / do 29 grudnia

Filia nr 34 MBP Lublin
ul. Judyma 2a

Wstęp wolny

Rok 2023 został ustanowiony Rokiem Aleksandra Fredry. Z okazji 230. rocznicy urodzin słynnego polskiego komediopisarza Filia nr 28 MBP Lublin przy ul.Nadbystrzyckiej 85 zaprasza na wystawę „Panny i mężatki. Okiem Hrabiego”.

Wystawa będzie prezentowana do końca grudnia.

Relacje damsko-męskie przedstawione przez pryzmat ówczesnych obyczajów i norm kulturowych to jeden z ulubionych tematów Fredry. W swojej twórczości chętnie przyglądał się kobietom szukającym drogi do szczęścia w galimatiasie oczekiwań społecznych i ograniczeń nakładanych na nie przez najbliższe otoczenie.
Wystawa opatrzona jest komentarzami znawców kultury polskiej przełomu XVIII i XIX wieku. Pomaga to czytelnikowi głębiej zrozumieć wciąż bawiącą nas twórczość komediopisarza.
Ilustracje ekspozycji stworzone zostały na bazie archiwalnych grafik i rysunków pozostających w archiwum Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Wystawa jest prezentowana przez cały rok w wybranych filiach MBP Lublin.

fredro_panny_mezatki_poster.jpg