Wystawa malarstwa Romana Gruszeckiego / do 30 września

Galeria 31, Filia nr 30 MBP
ul. Braci Wieniawskich 5

wstęp wolny

6 września / środa / godz. 18.00 - Galeria 31 przy Filii nr 30 MBP zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Romana Gruszeckiego.

8 - 30 września - ul. Braci Wieniawskich 5

Roman Gruszecki ukończył studia na Wydziale Artystycznym UMCS. z tytułem magistra w zakresie wychowania plastycznego w roku 1999.

Od 2009 r. prowadzi galerię autorską „KOLOR” w Kazimierzu Dolnym.

Zajmuję się głównie malarstwem sztalugowym pracując w technice olejnej , akrylowej, pasteli suchej, akwareli – często łączę te techniki. Moje malarstwo oscyluje pomiędzy realizmem a abstrakcją i nie ogranicza się do jednej drogi poszukiwań. W ostatnim czasie powstają obrazy inspirowane sportem i muzyką. Kompozycje przedstawiające sportowców różnych dyscyplin, w trakcie ich zmagań, wyrażone są za pomocą ekspresyjnej plamy i koloru. Kompozycje postaci sportowców lub muzyków w trakcie gry, instrumentów oraz wrażenia, jakie dostarczają ludzkie zmagania w tych dziedzinach są dla mnie niezmiernie ważne. Przenoszę w świat ekspresyjnej poezji wyrażonej kolorem, kreską, plamą, iluzją form i kształtów.