Od Spichlerza do Mięćmierza / do 30 września

Filia nr 9 MBP
ul. Krańcowa 106

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Filia nr 9 MBP zaprasza na wystawę kolaży Doroty Opolskiej-Maksym pt. „Od Spichlerza do Mięćmierza”.

3 sierpnia - 30 września - ul. Krańcowa 106

O OBRAZACH

Kazimierz Dolny w kolażach Doroty Opolskiej-Maksym to niezwykłe, urokliwe i klimatyczne miejsce. Prace prowadzą odbiorcę w baśniowy, pełen magii kazimierski plener. Są naładowane pozytywnymi emocjami, barwne, malownicze - właśnie takie jak Kazimierz Dolny. Wykonane w technice kolażu, nawiązują do ludowych korzeni miasteczka.

Wystawa kolaży i promocja książki miała swoją pierwszą odsłonę w sierpniu 2022

w Dzwonnicy Kultury w Kazimierzu Dolnym.

- wrzesień 2022 – wystawa w Gołębiu zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Gołębia

- październik 2022- wystawa w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie

- listopad 2022- wystawa w Klubokawiarni Coffe Karma w Warszawie

- grudzień 2022 – wystawa w Mdk Puławy, ul. Sieroszewskiego.

- styczeń 2023- wystawa w Centrum Kultury i Sportu w Rykach

- marzec 2023 – Dom Kuncewiczów- Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

O KSIĄŻCE

W albumie który stworzyła Dorota Opolska- Maksym " OD SPICHLERZA DO MIĘĆMIERZA - Kazimierz Dolny tkany obrazem i słowem" znajdują się podstawowe informacje o mieście zobrazowane artystycznymi kolażami. Przewodnik/ album jest atrakcyjny także dlatego, że został stworzony z myślą o małych i dużych podróżnikach. Zabiera dzieci i dorosłych w zaczarowaną podróż po Kazimierzu.

O AUTORCE

Dorota Opolska-Maksym - pedagog, nauczyciel plastyki i terapii zajęciowej. Członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Od wielu lat współpracuje z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury Promocji i Turystyki jako animator zajęć plastycznych i kreatywnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Ma za sobą kilka wystaw zbiorowych, wystawę rysunków ( pastela sucha) do książki
” Powroty w Gołębskie Opłotki” m.in w Filii nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Akademickim Centrum Kultury ” Chatka Żaka” podczas Międzynarodowych Mikołajek Folkowych w 2017 roku i KOKPIT w Kazimierzu Dolnym 2018 roku.
Od wielu lat prowadzi bloga skupiającego miłośników twórczości w wielu jego wymiarach
2016- stworzyła ilustracje do książki Agnieszki Maj” Powroty w Gołębskie opłotki” wydana przez Gminę Puławy.
2017 – zebrała i opisała historie uczestników Klubu Seniora w Gołębiu i Górze Puławskiej, czego efektem są 2 publikacje ” Ocalić od zapomnienia” wydane przez Gminę Puławy.

Tu również zaprojektowała okładki.

IMG_0020_kopia.jpg