"Spotkania" - wystawa rysunku Anny Prokop Anais / do 28 lipca

Galeria 31, Filia nr 30 MBP w Lublinie
ul. Braci Wieniawskich 5

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Galeria 31 przy ul. Braci Wieniawskich 5 (w Filii nr 30) zaprasza na wystawę rysunku "Spotkania" Anny Prokop Anais.

Anna Prokop ANAIS - absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z grafiki w 1996 roku w pracowni prof. Maksymiliana Snocha. Inspiracją dla prezentowanych na wystawie prac są spotkania ze zwierzętami, a każde z nich zostaje zapisane kreska po kresce w postaci rysunku. Artystka o swojej pracy: "Choć ta relacja rozwija się bez słów, każde takie spotkanie jest dla mnie transformujące. Dostrzegam w zwierzętach mądrych przewodników, którzy mogą być dla nas wspaniałą inspiracją, jeżeli tylko zechcemy przyjrzeć się im bardziej wnikliwie i pozwolić, by ich archetypowe cechy zaczęły do nas przemawiać."

Wernisaż odbędzie się 30 czerwca 2023 roku o godzinie 17.00. Wystawę będzie można oglądać do 28 lipca.

F30_spotkania_Anna_prokop_anais.jpg