JAZZ NOT WAR / 10 – 31 lipca

Galeria OKNA MBP
ul. Peowiaków 12

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza na wystawę plakatów finalistów 4. Międzynarodowego Konkursu Plakatu We Want Jazz pt."JAZZ NOT WAR"

Na wystawie pokazanych zostanie 35 prac, które zwyciężyły w konkursie, a także te zakwalifikowane do ścisłego finału i do finałowej wystawy, która odbyła się jesienią 2022 roku w Warszawie. Wśród prac m.in. plakaty: Ukrainki Anny Black oraz dwóch Polek: Zofii Klajs i Agnieszki Srokosz, a także artystów z wielu krajów, tj. Szwajcarii, Urugwaju, Chin, Iranu czy Białorusi.
Konkurs, którego organizatorem jest Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ, wydawca JazzPRESS i RadioJAZZ.FM, odbywa się od czterech lat. Przewodniczącym Jury konkursu jest Prof. Lech Majewski, grafik, plakacista, kierownik Katedry Komunikacji Wizualnej ASP w Warszawie, współtwórca Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.
Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym 14. Lublin Jazz Festiwal - 10 - 16 lipca.

Ekspozycja w Galerii OKNA MBP będzie dostępna do 31 lipca 2023 r., przy ul. Peowiaków 12 (I piętro)