Pejzaż polski - obrazy zapamiętane / do 30 czerwca

Bioteka - Filia nr 6/27 MBP
Al. Racławickie 22

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Bioteka zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marka Sołowieja "Pejzaż polski - obrazy zapamiętane".

2 czerwca 2023, godz. 17.00 - Al. Racławickie 22

Ekspozycja czynna od 1 do 30 czerwca 2023 r.

"Wystawa to cykl obrazów zapamiętanych i malowanych w plenerze. Obrazy wychodzą z rzeczywistości, jest ona dla mnie punktem wyjścia i inspiracji. Prezentowane obrazy oparte są na konkretnych zdarzeniach, faktach i miejscach, które mnie zainteresowały lub były mi bardzo obojętne, a przez to też zainspirowały. Stymulacje malarskie wystąpiły w konkretnej przestrzeni czasowej i miejscowej. Dlatego moje malarstwo to ciągła próba ukazania tego, w jaki sposób odczuwam rzeczywistość i przeżywam codzienność. Malarstwo to moje życie, a obrazy to moja dusza.

W prezentowanych obrazach zachowałem równowagę pomiędzy odczuciami a przedstawieniem tematu, starałem się połączyć to, co wyobrażone i wypatrzone czy odkryte w zastanej sytuacji z realnością."

Marek Sołowiej
fragmenty tekstu z programu pt. „IDEA ART – lekcja malarstwa inaczej”