Dalej w noc... / 8 - 31 maja

Filia nr 34 MBP
ul. Judyma 2a

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Filia nr 34 MBP w Lublinie zaprasza na wernisaż  wystawy ilustracji Katarzyny Wójcik "Dalej w noc...".

8 maja, godz. 17.00 - ul. Judyma 2a

Autorka prac jest ilustratorką, graficzką i absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz grafiki projektowej w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania. Największą pasją artystki jest ilustracja książkowa. Jej prace można znaleźć m.in. w zbiorze „Bajki o Lublinie” autorstwa Weroniki Czerniak wydanym przez Urząd Miasta Lublin i w ""Baśniach i legendach polskich"" wydanych przez wydawnictwo Ibis. W swoich ilustracjach, wykonanych w całości przy pomocy tabletu graficznego przedstawia najczęściej nocne, mroźne światy i ich baśniowych mieszkańców. Choć tworzy głównie z myślą o dzieciach, stara się przemycić w pracach garść mroku i tajemnicy, które mogą zainteresować także dorosłych.

Wystawa będzie prezentowana do 31 maja 2023 r.