Ewelina Maliborska-Patkowska - Akwarele i rysunek / do 9 marca

Galeria OKNA MBP
ul. Peowiaków 12

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Galeria OKNA MBP zaprasza na wernisaż Eweliny Maliborskiej-Patkowskiej. "Dwa światy. Akwarele i rysunek".

Wernisaż 17 lutego 2023 godz, 17.00 - I piętro budynku Centrum Kultury

Ekspozycja czynna do 9 marca.

Ewelina Maliborska-Patkowska jest młodą, ambitną i niezwykle wrażliwą artystką specjalizującą się w technice akwareli. Jednak nie od samego początku swoje życiowe wybory kierowała ku sztukom plastycznym. Ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w dwóch specjalnościach: architektura krajobrazu oraz architektura i urbanistyka.
Początkowo łączyła pracę architekta ze swoją pasją malarską. Z czasem pasja ta stała się wykonywanym zawodem. Oprócz pracy artystycznej Ewelina prowadzi także szkołę rysunku i malarstwa ART-DESK, która cieszy się dużą popularnością (www.art-desk.pl). Zajęcia skierowane są zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Artystka od 2018 roku należy do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich i nieformalnej grupy artystycznej związanej z Lubelszczyzną, tzw. Grupy Lubelskiej. Bierze udział w konkursach oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych. Odnosi sukcesy zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.

plakat_całość.jpg