Cztery pory roku w dolinie - fotografie Grzegorza Jankowskiego / do 28 lutego

Adres:

Galeria 31, Filia nr 30 MBP w Lublinie
ul. Braci Wieniawskich 5
Lublin

Kategoria:

Wystawy

Informacja o cenie

Wstęp wolny

Galeria 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przy ul. Braci Wieniawskich 5 (siedziba Filii nr 30 MBP Lublin) zaprasza na wystawę fotografii Grzegorza Jankowskiego - "Cztery pory roku w dolinie".

Na wystawie prezentowane są zdjęcia doliny Wyżnicy zrobione dronem w ciągu kilku ostatnich lat, w różnych porach roku i dnia. To próba pokazania natury, wyglądającej z góry zupełnie inaczej niż z pozycji ziemi - tym bardziej, że zdjęcia zrobiono w miejscu, w które bardzo trudno dotrzeć pieszo, bo jest to podmokły teren, zasilany także przez znajdujące się tam źródła.

Sercem doliny jest rzeka Wyżnica, także prezentowana na zdjęciach.

Teren ten tworzą głównie trawy i trzcina, która w ciągu roku zmienia swoje kolory. Na niekoszonych łąkach pojawiają się z czasem krzewy i drzewa, zmieniające ten monotoniczny teren w bardziej urozmaicony i kolorowy. Szczególnie jesienią, gdy różne gatunki drzew zrzucają swoje liście.

Gdzie nie ma człowieka, z racji trudnego dostępu, tam doskonale czuje się zwierzyna, której ścieżki doskonale widać z góry, a które tworzą fantazyjne wzory, pokazane na zdjęciach.

Autorem zdjęć jest Grzegorz Jankowski, fotograf, dziennikarz, regionalista, członek Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody i kraśnickiego Fotoklubu.

- Od lat odwiedzam dolinę Wyżnicy z aparatem. Dopiero jednak spojrzenie, jakie daje dron, umożliwia zobaczenie jej z zupełnie innej perspektywy i w zupełnie nowej odsłonie - mówi autor wystawy Grzegorz Jankowski. - Każda z pór roku, ale też pór dnia, daje możliwość zobaczenia krajobrazu doliny w różnych odsłonach i odmiennym klimacie: jesienne mgły, świeża zieleń, nagie drzewa przykryte przez śnieg, zamarznięta woda - to wszystko w jednym miejscu. Rozmaite kształty, kolory, wzory - to wszystko wyczarowane przez naturę - dodaje fotograf.

Wernisaż wystawy "Cztery pory roku w dolinie" odbędzie się 6 lutego o godzinie 17.00, a samą ekspozycję będzie można oglądać do końca lutego.


Mapa