Mój Kazimierz - rysunek i akwarela / do 30 listopada

Galeria OKNA MBP
ul. Peowiaków 12

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na wernisaż Ryszarda Rogali pt. "Mój Kazimierz - rysunek i akwarela".

Galeria OKNA MBP, ul. Peowiaków 12, 5 listopada 2022, godz. 17.00

Ryszard_Rogala.jpg

RYSZARD ROGALA
Uprawia głównie akwarelę, rysunek i pastel. Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i na świecie.
Pasjonat, organizator plenerów malarskich i rysunkowych studenckich i profesjonalnych w Polsce i Europie (Italia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Ukraina, Litwa i inne) .
W akwareli reprezentuje malarstwo wykonywane głównie w plenerze. Daje to możliwości zarejestrowania tego co jest ulotne – chwili, nastroju, atmosfery miejsca.
Tematyka – to architektura i pejzaż, choć uprawia również malarstwo figuratywne oraz portret z natury.
Maluje bez podrysu („alla prima”), pozwala to na indywidualny charakter wykonywanych prac.
Malarstwo w pracowni jest interpretacją szkiców akwarelowych, czasem zdjęć , jest bardziej impresyjne i często odrealnione.