Wystawa prac studentów / do 30 grudnia

Bioteka - Filia nr 6/27 MBP
Al. Racławickie 22

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Bioteka, Filia nr 6/27 MBP  zaprasza na "Wystawę prac studentów z Pracowni Szkła i Rzeźby".

Wernisaż - 2 grudnia 2022, godz. 17.00. Ekspozycja czynna do 30 grudnia

Prace zrealizowane przez studentów I, II i IV roku Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w ramach zajęć w Pracowni Rzeźby i Technik Szklarskich prowadzonych przez dr hab. Wojciech Mendzelewskiego.
Witraż wykonany w niezwykle trudnej, a przez to niepopularnej technice w profilu ołowianym, która oparła się wszystkim nowoczesnym technologiom i w dalszym ciągu jest w całości wykonywane ręcznie. Dla większości studentów była to pierwsza próba zmierzenia się z tą niezwykle pracochłonną dziedziną sztuki. Zarówno przypadku rzeźby jak i witraży są to prace wykonane w trakcie zajęć dydaktycznych.

plakat.jpg