"Życie i twórczość José Saramago" - wystawa / do 31 października

Filia nr 37 MBP Lublin
ul. Bazylianówka 85

Wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

W Filii nr 37 można oglądać wystawę "Życie i twórczość José Saramago" stworzoną przez Centrum Języka Portugalskiego/Camões przy UMCS. W ten sposób została uczczona setna rocznica urodzin portugalskiego noblisty, która przypada na 16 listopada.

Jose Saramago jest autorem powieści, dramatów, opowiadań, wierszy, dzienników i przewodników. Do jego najbardziej znanych tytułów należą: " Wszystkie imiona", "Baltazar i Blimunda" oraz "Miasto ślepców". Nobla w dziedzinie literatury utrzymał w 1998 roku - zgodnie z uzasadnieniem komisji: "za dzieło, które przypowieściami, podtrzymywanymi przez wyobraźnię, współczucie i ironię, stale umożliwia pojmowanie iluzorycznej rzeczywistości". Zmarł 18 czerwca 2010 roku w wieku 87 lat w swoim domu na Lanzarote - jednej z Wysp Kanaryjskich.

Wystawa powstała dzięki wsparciu instytucji portugalskich: Instytutu Camõesa oraz Fundacji José Saramago. Za jej pośrednictwem zwiedzający zapoznają się z podstawowymi informacjami dotyczącymi bogatej biografii pisarza - zarówno jego twórczości, jak również działalności akademickiej i obywatelskiej. W Filii nr 37 można ją będzie zobaczyć do końca października.

3386559629dd5493404c.png