Kapliczki Lublina i okolic / do 31 stycznia

Filia nr 12 MBP
ul. Żelazowej Woli 7

bezpłatnie

Filia nr 12 MBP zaprasza na wystawę Magdaleny Józefczuk-Dmitrocy pt. "Kapliczki Lublina i okolic". Prace prezentowane na wystawie powstały w ramach projektu stypendialnego Prezydenta Miasta Lublin: Kapliczki Lublina i okolic. Obrazy zostały wykonane w technice parabatikowej. Batik to staroindonezyjski sposób barwienia tkanin lub malowania przy pomocy ciekłego wosku, którym po wyschnięciu pokrywa się gotowe fragmenty płótna.

Magdalena Józefczuk-Dmitroca – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Uprawia malarstwo batikowe, ilustruje książki dla dzieci. Zajmowała się też rzemiosłem artystycznym. Jako ilustratorka współpracowała m.in. z wydawnictwem Świat Książki, Wydawnictwem Szkolnym PWN, Wydawnictwem Edukacja, Axel Springer Polska i Polonijnym Centrum Nauczycielskim. Wystawy indywidualne w Lublinie, Zamościu, Świdniku, Krasnymstawie i Bychawie. Ostatnio ilustrowała książkę Zbigniewa Dmitrocy "Wiersze o Lublinie".

Wystawa czynna do 31 stycznia 2022 roku, w godzinach pracy biblioteki.

indeks.jpg