Z pejzażu wydobyte / do 15 grudnia

ul. Grażyny 13

Bezpłatnie

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Filia nr 13 zaprasza od 15 listopada na wystawę fotografii Jerzego Maśkiewicza w oknach Galerii "Świat widziany z okna".

Wystawa prezentowana do 15 grudnia

Ukończyłem geologię na AGH w Krakowie. Los sprawił, że krótko pracowałem w geologii. Pasja pozostała, zawsze w wędrówkach tęsknie spoglądam na skały i często z tych podróży wracają ze mną skalne okazy.

Drugą pasją jest fotografia. Fotografowanie pozwala mi odpocząć i „naładować akumulatory”. Wstając rano, chłonąc ciszę czuję, że świat stoi przede mną otworem, czuję jedność z otaczającym światem. A wieczorem, gdy niebo mieni się kolorami, a błądzące chmury przepuszczają ostatnie promienie słońca — wraca do mnie cisza. Te magiczne, ulotne chwile pragnę pokazać innym.

„Bywa, że scena przemawia do nas szeptem, innym razem wręcz krzyczy i nie daje przejść obojętnie” – Chris Orwig

Moją pasją jest fotografia małego krajobrazu. Światło w trawach, liście, ciekawa forma natury, wodne odbicia- mały świat w chaosie linii wzorów. Taki ulotny, niepowtarzany – takie intymne przeżywanie przyrody.

Jestem członkiem Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.