Żywe obrazy / do 29 października

Filia nr 39 MBP
ul. Głuska 138

bezpłatnie

Filia nr 39 zaprasza od września do końca października na finalną wystawę projektu edukacyjnego z udzialem uczniów Szkoly Podstawowej nr 53 w Lublinie.

Sztuka jest ważnym elementem naszego życia, wyrazem naszych uczuć. To dzięki niej zmienia się nasz sposób patrzenia na otaczający świat. Głównym celem projektu było stworzenie żywych obrazów, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa przy udziale uczniów, przedstawiających postawą, ubiorem i mimiką daną scenę z autentycznych obrazów. Uczniowie wykazali się talentem aktorskim, a także niesamowitą kreatywnością, ponieważ wykorzystano wszelkie dostępne środki, aby jak najwierniej odtworzyć wybrane obrazy.

Projekt żywo zainteresował dzieci sztuką i sprawił, że wcześniej nieznane obrazy stały się rozpoznawane.