Cotygodniowe wydarzenia 8-14 listopad 2021

poniedziałek, 08 listopad

poniedziałek, 01 listopad 2021 06:00 pm - czwartek, 18 listopad 2021

Kazimierz Kraczoń – architekt, rysownik i akwarelista. Urodzony w Lublinie w 1973 roku. Tu ukończył szkołę podstawową i średnią. Następnie rozpoczął studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Po ukończeniu studiów wrócił do Lublina, gdzie rozpoczął pracę zawodową. Obecnie prowadzi własną pracownię architektoniczną.

Szanowni Państwo,
miasto Lublin już po raz piąty dołącza do akcji promowania czytelnictwa Czytaj PL.
Do końca listopada każdy będzie miał możliwość bezpłatnego pobrania e-booków i audiobooków.

wtorek, 09 listopad

środa, 10 listopad

Szanowni Państwo,

Jak czytać scenę papieską w Kordianie (i inne spory romantyków z Watykanem)? / 10 listopada

środa, 10 listopad 2021 05:30 pm

Przedmiotem wykładu będą spory polskich romantyków (Słowackiego, Mickiewicza, Krasińskiego) z Watykanem. Spory te, których istotę zawęźlił Słowacki w słynnej "scenie papieskiej" w "Kordianie”, dotyczą reakcji oficjalnej i poufnej polityki papieskiej wobec sprawy polskiej, czyli zabiegów wolnościowych wieszczów. Gorąca temperatura sporów, zwłaszcza w wykonaniu Mickiewicza, trwale określiła z jednej strony swoisty paradygmat poszukiwania nowej formuły religijności poza "Kościołem urzędowym", z drugiej - wyakcentowała racje środowisk konserwatywnych (Krasiński).

Wykład Arkadiusza Bagłajewskiego, 10 listopada 2021, godz. 17.30

czwartek, 11 listopad