„Mała książka – wielki człowiek” - nowa edycja w październiku!

Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania "Mała książka – wielki człowiek" jest z pewnością bardzo dobrze znana! Już od października na dzieci w wieku 4–6 lat czekać będą specjalne Wyprawki Czytelnicze. Pokochany przez Małych Czytelników i ich rodziców Krasnal w Krzywej Czapce powróci w tegorocznej edycji projektu do bibliotek, by swoimi opowieściami skraść serca kolejnego pokolenia przedszkolaków. To mądra i wzruszająca opowieść o bohaterach takich jak nasi Mali Czytelnicy – ciekawi świata, z mnóstwem pytań o sprawy najważniejsze – którzy zyskują niezwykłego towarzysza w swojej czytelniczej podróży.
Opowieść o Krasnalu w Krzywej Czapce wzbogacają piękne ilustracje Aleksandry Krzanowskiej, które rozbudzą wyobraźnię każdego Małego Czytelnika.

„Mała książka – wielki człowiek” - nowa odsłona w październiku!

Od października zapraszamy rodziców do udziału w projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Jak co roku dzieci otrzymają Wyprawkę Czytelniczą. Wśród lektur jest też autorska książka napisana i zilustrowana specjalnie dla projektu przez wybitnych twórców. W Wyprawce coś dla siebie znajdą także rodzice – przygotowaną dla nich broszurę informacyjną o korzyściach wynikających z czytania w rozwoju dziecka.

Nowością w tegorocznej kampanii będą również Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej, które pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą.

Mała książka - wielki człowiek -  PRZEDSZKOLAKI 2021

Szanowni Państwo!
Przed nami kolejna edycja projektu PRZEDSZKOLAKI 2021 realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK.
Już jesienią Mali Czytelnicy będą mogli odebrać w filiach naszej biblioteki przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze w skład których wchodzą:

  • Książka „Pierwsze czytanki dla…”  – to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.
  • Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z  nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.
  • Karta Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.
  • Czytelnicze gadżety, które umilają codzienną lekturę.

 

Rozwijanie umiejętności czytelniczych u dzieci

Podstawową umiejętnością człowieka jest czytanie, bez którego nie jesteśmy w stanie swobodnie poruszać się w naszym świecie. Dlatego też rozwijanie i utrwalanie tej umiejętności jest bardzo ważne i trzeba zaczynać od najwcześniejszych lat.

"Mała książka - wielki człowiek" dla dzieci w wieku przedszkolnym

Od września 2020 r. rozpoczyna się kolejna edycja ogólnopolskiego projektu "Mała książka - wielki człowiek”, dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie po raz kolejny przystąpiła do akcji. Zapraszamy rodziców/opiekunów z dziećmi do odwiedzenia naszych filii i wzięcia udziału w projekcie. Kampania zachęca do codziennego czytania z dzieckiem, zaprasza rodziców i ich dzieci do świata literatury, a także do odwiedzania biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać tam jak najczęściej.