Events on środa, 12 maj 2021

XVIII Tydzień Bibliotek

sobota, 08 maj 2021 - sobota, 15 maj 2021

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Europejski Rok Kolei

poniedziałek, 10 maj 2021 - wtorek, 25 maj 2021

Filia nr 35 zaprasza na wystawę fotografii Jolanty i Marcina Rybickich przygotowanej z okazji Europejskiego Roku Kolei. Jest ona wynikiem podróży po Polsce szlakiem starych parowozów i kolejek wąskotorowych oraz pasji do współczesnego kolejnictwa.

Wizerunek romantyzmu w kinie polskim i krytyce filmowej w latach 1946-1989.

wtorek, 11 maj 2021 - środa, 12 maj 2021 07:00 pm

Inne

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, Instytutem Nauk o Kulturze UMCS zaprasza na XII edycję otwartych wykładów z historii sztuki. pt. "Artysta jako krytyk. Krytyk jako artysta". Tym razem wysłuchamy wykładu Marcina Marona.