Spotkanie z Julią Łapińską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bychawie / 6 września

Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 34
Bychawa, 23-100

Spotkania

Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie zaprasza na spotkanie z pisarką Julią Łapińską, które odbędzie się 6 września 2024 roku o godz. 14.00 w siedzibie biblioteki. przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 34.

O autorce:

Dziennikarka, filozofka i pisarka. Ukończyła filozofię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polską Szkołę Reportażu w Instytucie Reportażu. Była także doktorantką w Instytucie Filozofii w Warszawie. Publikowała reportaże i wywiady w „Tygodniku Przegląd”, „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”, „Dużym Formacie”. Jej teksty ukazywały się w antologiach opowiadań i reportaży: „Czas zbrodni” (Wydawnictwo EMG), „Nowe Marzy” (Międzynarodowy Festiwal Opowiadania), „Przewiew” (Czytelnik). Publikowała także teksty naukowe w „Przeglądzie Filozoficzno-Literackim”. Zadebiutowała kryminałem „Czerwone Jezioro” (2022). Książka zwyciężyła pierwszy konkurs wydawnictwa Agora na najlepszą powieść sensacyjną, została też wyróżniona podczas Festiwalu Kryminalna Warszawa. W marcu 2023 roku ukazał się kolejny tom serii „Dzikie psy” a w maju tego roku, nakładem wydawnictwa Agora, ukazała się jej najnowszy kryminał: ,,Czarny portret”.

Źródło: OPOWIEŚCI Agencja Autorska

Łapińska_plakat_edit.jpg