Lublin. Zawodowcy / 30 lipca

ul. Peowiaków 12

Wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona (obowiązują zapisy)

Bioteka (Filia nr 6, Al. Racławickie 22), Biblio (Filia nr 32, ul. Szaserów 13-15) oraz Biblioteka na Poziomie (Filia nr 40, ul. Sławin 20) zapraszają do udziału w spotkaniach w ramach projektu "Lublin. Zawodowcy". To nowy pilotażowy projekt społeczny Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin zainicjowany w ramach lubelskiego Programu ‘Rodzina Trzy Plus’. Podczas cyklu międzypokoleniowych spotkań najmłodsi i najstarsi mieszkańcy Lublina poznają najważniejsze przedsiębiorstwa i instytucje w swoim najbliższym otoczeniu oraz związane z nimi zawody. Mali uczestnicy w wieku od 6 do 13 lat wraz z dziadkami wysłuchają opowieści o historii obiektu, osobach, które przyczyniły się do jego rozwoju, a także obejrzą oryginalne wyposażenie oraz przykładowe produkty, jakie w nim stworzono. W sposób praktyczny poznają zasady pracy, zakres czynności i obowiązków. Będzie to również okazja do wysłuchania pogadanek na temat pracy i zadaniu ciekawych pytań.
W trakcie trwania całego projektu jego partnerzy, czyli przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji, będą wprowadzać dzieci w tematykę różnorodności i złożoności zawodów, pomagając im zrozumieć funkcjonowanie społeczeństwa oraz podkreślać znaczenie pracy w życiu codziennym. Ponadto, realizacja spotkań promować będzie rozwój empatii i szacunku wobec pracy innych, ukazując, jak każdy zawód przyczynia się do dobra wspólnego. Pokażemy, że niezależnie od profesji,
każda praca jest ważna i wartościowa. Drugim istotnym zadaniem projektu jest promowanie lokalnych przedsiębiorców i instytucji, a także tworzenie miejsc przenikania i wzajemnego oddziaływania różnych rodzajów przedsiębiorczości. Projekt jest także elementem w procesie wprowadzenia innowacji społecznych miasta Lublin.

Spotkania w Filiach MBP Lublin:

Bioteka (Filia nr 6) - Aleje Racławickie 22
2 lipca (wtorek) 2024

Spotkanie dla dzieci w wieku 6-13 lat

Mediateka Biblio (Filia nr 32) - ul. Szaserów 13-15
24 lipca (środa) 2024

Spotkanie dla dzieci w wieku 8-11 lat

Biblioteka na Poziomie (Filia nr 40) - ul. Sławin 20
30 lipca (wtorek) 2024

Spotkanie dla dzieci w wieku 6-13 lat

Akcja ma charakter cykliczny. Pierwszy pilotażowy cykl realizacji spotkań rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do końca sierpnia 2024 r. Ostatnie spotkanie zaplanowano na 29 sierpnia. W trakcie trwającego 2 miesiące projektu przygotowano w sumie 33 spotkania, które odbywać się będą w siedzibie danego podmiotu, w wyznaczony dzień oraz o ustalonej godzinie (od poniedziałku do soboty), zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Każde spotkanie, które potrwa ok. 2 godziny, składać się będzie z 3 części: pokazowej, merytorycznej oraz angażującej uczestników. Realizowane one będą w małych grupach od 4 do 20 par, co pozwoli na pełne zaangażowanie każdego z uczestników. W całym pilotażowym projekcie zaplanowano udział ponad 700 dzieci i seniorów. Dzięki zaangażowanym partnerom
projektu udział w spotkaniach jest całkowicie bezpłatny.

Udział w projekcie możliwy po uprzedniej rejestracji online poprzez formularz dostępny na stronie www.trzyplus.lublin.eu. Zapisy na pierwszy tydzień spotkań ruszą w czwartek 20 czerwca, o godz. 10.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Na jednym formularzu można dokonać zgłoszenia tylko jednego dziecka i jednego seniora. Powiadomienie o zakwalifikowaniu się do udziału w spotkaniu zostanie wysłane za pośrednictwem poczty e-mail. Sukcesywnie w kolejnych tygodniach nastąpi rejestracja na następne zaplanowane spotkania - zgodnie z opracowanym harmonogramem.

PPT_zawodowcy_kalendarz.jpg

Do projektu zaproszone zostały podmioty, które chcą się rozwijać i działać na rzecz społeczności lokalnej. W pilotażowej edycji Lublin.Zawodowcy jest ich 14:
• Uniwersytet Medyczny w Lublinie we współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem
Kliniczny Nr 4