Kalifornia Johna Steinbecka: wśród misji i winnic / 28 czerwca

Filia nr 2 MBP Lublin
ul. Peowiaków 12

Wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Filia nr 2 MBP Lublin przy ul. Peowiaków 12 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Inny wymiar podróży". Prelekcję wygłosi znana miłośnikom cyklu Beata Obydzińska, która tym razem opowie o Monterey County: terenie pomiędzy misjami San Juan Bautista, Soledad, San Antonio i Carmel. Monterey County w stanie Kalifornia jest zwane krainą Johna Steinbecka – laureata literackiego Nobla, autora „Na wschód od Edenu”. To właśnie tam pisarz urodził się, tam mieszkał i spoczywa; jest to miejsce akcji wielu jego książek. Pani Obydzińska mieszkała w Monterey County przez 23 lata – teraz zabierze nas w fascynującą podróż pełną malowniczych opowieści. Gorąco zapraszamy!

Doktor Beata Anna Obydzińska – były pracownik Instytutu Bibliotekoznawstwa UMCS i bibliotekarz w Kalifornii; po wielu latach tam spędzonych zamieszkała na stałe w Lublinie.

Spotkanie odbędzie się 28 czerwca (piątek) o godz. 17.00.