Czekając na wiosnę / 21 marca

Adres:

Bioteka, Filia 6/27 MBP w Lublinie
Al. Racławickie 22
Lublin

Kategoria:

Koncerty

Informacja o cenie

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Bioteka, Filia nr 6/27 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza na koncert Izabeli Konar "Czekając na wiosnę".

21 marca 2024, godz. 17.00 - Al. Racławickie 22

 

Izabella Konar (Isa Conar) ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie gitary klasycznej. Posiada dyplom z tytułem muzyk-instrumentalista, jest także absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki oraz studiów podyplomowych (Retoryka funkcyjna, emisja i rehabilitacja głosu). Jest laureatką licznych konkursów, m.in.: nagrody głównej w konkursie „Kozienalia” w Lublinie wraz z zespołem Alca Prim, nagrody od kuratora lubelskiego za skomponowanie muzyki dla kabaretu Owczym Pędem po Wielbłądzie i nagrody głównej w plebiscycie radiowym „Przebojem na Antenę” (z zespołem CONAR).

Współpracowała m.in. z zespołem Alchemia, francuskim muzykiem Jeanem Michelem Roussierre'em, Helmutem Fischerem z Niemiec, Markiem Dugoviciem ze Słowacji oraz Duńczykiem Ulrikiem Kilstromem. Obecnie nagrywa soft-rockowy album z Edem Sitnikowskim. Ma na swoim koncie także dubbing dziecięcego głosu w filmie „Tato, nie pij” w reżyserii Joanny Polak.

Do tej pory wydała albumy: „Kwiatek czysty” (pieśni neośredniowieczne), „Psalmy staropolskie i staro-cerkiewno-słowiańskie”, „Pieśni patriotyczno-historyczne”, „Krople rosy” do wierszy Agnieszki Kuchni‒Wołosiewicz, „Dotykam deszcz” z okazji 30-lecia pracy twórczej Anny Czachorowskiej. W 2023 roku nagrała piosenki w języku słowackim i polskim skomponowane do liryki miłosnej Zuzki Kuglerowej, a w 2024 roku - kolejne płyty: „Dwa światy” (do wierszy osób z niepełnosprawnościami) oraz „Adonai, mój Pan” zawierający psalmy hebrajskie i staropolskie.
Artystka tworzy muzykę oryginalną, począwszy od staropolskich pieśni Maryjnych, poprzez psalmy, pieśni historyczne do piosenki poetyckiej i ballad różnego rodzaju w rozmaitych językach.

 

 


Mapa