Zbigniew Dmitroca - spotkanie autorskie / 5 października

Filia nr 39 MBP
ul. Głuska 138

wstęp wolny

Filia nr 39 MBP do połowy października prezentuje wystawę prac Magdaleny Dmitrocy. Wystawie towarzyszy spotkanie autorskie ze Zbigniewem Dmitrocą.
Zapraszamy 5 października 2023 r., godz. 13.30 - ul. Głuska 138

Magdalena Dmitroca - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Uprawia malarstwo batikowe, ilustruje książki dla dzieci, projektuje okładki. Wykonała ilustracje do książek Zbigniewa Dmitrocy „Wiersze o Lublinie” i „Wiersze o Lubelszczyźnie”.
Zbigniew Dmitroca - polski poeta, bajkopisarz, tłumacz, satyryk i dramaturg. Autor książek dla dzieci. W latach 1991 – 1999 współtworzył w Radiu Lublin poetycką audycję dla dzieci „Jasiek”. Twórca, autor i aktor utworzonej w 2003 roku Jednoosobowej Trupy Walizkowej „Teatrzyk jak się patrzy”. Tłumacz wierszy poetów rosyjskich. Jest również autorem piosenek teatralnych, kabaretowych i popularnych. Piosenki dla dzieci ukazały się na płycie Przyjaciół Piotrusia Pana „Nibylandia”.