XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom / 1–7 czerwca

ul. Peowiaków 12

bezpłatnie

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

„Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1–7 czerwca 2023 r.
Kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” (CPCD) zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom, jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego.

Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku jest mądrym sposobem spędzania z nim czasu i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Centralna Inauguracja XXII OTCD odbędzie się 1 czerwca o godz. 11.00 (relacja z wydarzenia – o godz. 12.00 na FB Fundacji) w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”.

Więcej można przeczytać na stronie Fundacji