Światowy Dzień Poezji / 21 marca

Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego
ul. Peowiaków 12

wstęp wolny

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Cytując Irinę Bokovą – Dyrektor Generalną UNESCO – „Każdy wiersz jest unikalny, ale każdy odzwierciedla uniwersalne ludzkie doświadczenie, kreatywność przekraczającą wszelkie granice, w stałej afirmacji ludzkości jako jednej rodziny”.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania przygotowane z okazji tego święta.

Filia nr 2, ul. Peowiaków 12
21 marca (wtorek), godz. 14.00 - Spacer „Śladami Poetów Lublina” w ramach Światowego Dnia Poezji. Podczas zwiedzania przeniesiemy się wyobraźnią w czasy minionych epok, w których tworzyli poeci i pisarze związani z Lublinem oraz poznamy historię zabytków architektonicznych na trasie spaceru. Spacer poprowadzi Luiza Dutkowiak - przewodnik miejski i bibliotekarka.
Spotkanie uczestników spaceru w siedzibie Filii nr 2 MBP.
Czas trwania: ok. 1,5 h, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr telefonu: 81 466 62 02 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIOTEKA Filia nr 6, Al. Racławickie 22
21.03.2023r godz: 17:00
Amatorski Poetycki StandUp!
Spotkanie z amatorską poezją w bibliotece, skierowane jest do osób w każdym wieku i na różnym etapie twórczości. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieć szansę zaprezentować przed publicznością własne wiersze i zmierzyć się z reakcją odbiorców.
Zapraszamy do Bioteki w Światowy Dzień Poezji.

Filia nr 11, ul. Lwowska  6
23 marca (czwartek) , godz. 10.00 - "Z rzeczy świata tego..." - spotkanie z poezją
Spotkanie poświęcone będzie roli poezji w życiu prywatnym oraz społecznym człowieka. Przywołane zostaną przykłady konkretnych twórców oraz ich dzieła. Spotkanie będzie miało charakter warsztatów aktywizujących uczestników.
Ograniczona ilość osób (maksymalnie 15 osób), dla osób dorosłych, decyduje kolejność zgłoszeń

Filia nr 34, ul. Judyma  2a
21 marca (wtorek), godz. 10.00 - "Właściwie każdy wiersz mógłby mieć tytuł „Chwila”
Spotkanie otwarte z poezją Wisławy Szymborskiej z okazji Światowego Dnia Poezji.

Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20
20 marca (poniedziałek), godz. 16.00 – 17.30 - Światowy Dzień Poezji - Black Out Poetry (poezja zakreślana) - warsztaty dla czytelników (liczba miejsc ograniczona, zapisy w Filii nr 35)