„Harcerz nr 1” - rzecz o Andrzeju Małkowskim / 4 marca

Adres:

Biblioteka na Poziomie Filia nr 40 MBP
ul. Sławin 20
Lublin

Kategoria:

Spotkania

Informacja o cenie

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową, obowiązuje rezerwacja miejsc

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Zapraszamy na pokaz filmu o Andrzeju Małkowskim. Film jest opowieścią o charyzmatycznym wychowawcy, założycielu harcerstwa i o jego wielkiej miłości - Oleńce Drahonowskiej.

Biblioteka Na Poziomie, ul. Sławin 20, 4 marca 2023 r., godz. 12.30

Akcja toczy się na początku XX wieku – w czasach walki o wolność Polski. Pełen ideałów Andrzej swoje wielkie serce i wrażliwość społeczną angażuje w liczne inicjatywy. Pewnego dnia spóźnia się na zajęcia tajnego kursu oficerów wojskowych we Lwowie. Za karę musi przetłumaczyć książkę „Scouting for boys” Roberta Baden – Powella. Tak zaczyna się jego fascynacja ideą skautingu. Dzięki pasji i zaangażowaniu w krótkim czasie doprowadza do powstania wielkiego ruchu młodzieżowego w uciemiężonej przez zaborców Polsce. Skrzydeł w pracy dodaje mu miłość. Oleńka dzieli z nim ideały i entuzjazm. Jego życie przerywa nagła śmierć, ale jego postać zainspiruje kolejne pokolenia.
– Mimo, że harcerstwo istnieje od ponad 100 lat i w historii walki o wolność Polski odegrało olbrzymią rolę, do dziś nie powstał film o jego założycielu. Chcemy, aby harcerki i harcerze sięgnęli do swoich korzeni i mitu założycielskiego oraz ponownie odkryli swoją unikalną tożsamość – mówią twórcy filmu.
Twórcy: Adam Turula, Maria Wilgus, Ryszard Siarkowski.
Producent: Fundacja Na Dobro Harcerstwa Górnośląskiego.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązuje rezerwacja miejsc.

 

Wydarzenie organizowane we współpracy z https://www.facebook.com/SferyKultury

Harcerz_nr_1.jpg

 

 


Mapa