Niech rozkwitnie miłość. Walentynki / 14 lutego

Adres:

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
ul. Peowiaków 12
Lublin

Kategoria:

Inne

Informacja o cenie

nieodpłatna zabawa czytelnicza

Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lublinie z okazji Walentynek pod nazwą „Niech rozkwitnie miłość”.

Z okazji Walentynek bibliotekarze przygotowali zabawę czytelniczą. Tylko 14 lutego w wyznaczonych lubelskich kwiaciarniach* będzie można otrzymać książkę zapakowaną w szary papier z czerwonym serduszkiem i logo Biblioteki jako dodatek do zakupionych bukietów kwiatowych.

 

Jakie tytuły przypadną w udziale osobom kupującym bukiety – to pozostanie niespodzianką.

W tegorocznej edycji przeznaczone na akcję książki nie posiadają żadnej wskazówki, opisu czy sugestii dotyczącej zawartości paczuszki, ale można się spodziewać m.in. książek z literatury obyczajowej, romansu, kryminałów i sensacji.

 

Jesteśmy pewni, że losowy wybór lektury wpłynie na poszerzenie gustów czytelniczych osób obdarowanych walentynkową „książką-niespodzianką”.

Miło nam będzie, jeśli obdarowana osoba zrobi selfie z książką i w poście na Facebooku lub Instagramie oznaczy nas #MBPwalentynki.

Nasze walentynkowe akcje każdego roku zyskują duże uznanie wśród odwiedzających bibliotekę czytelników. Zapraszamy do włączenia się w jej tegoroczną odsłonę, która potrwa do wyczerpania zapasów!

 

Natomiast w naszych placówkach na czytelników będą czekały kolejne niespodzianki.

 

Filia nr 2, ul. ul. Peowiaków 12,

"Walentynki z biblioteką" - pierwszych 15 czytelników zostanie obdarowanych upominkiem książkowym i zakładką.

 

Filia nr 9, ul. Krańcowa  106,

"Romans z biblioteką" - w prezencie dla zainteresowanych czytelników upominek książkowy oraz zakładka z sentencją walentynkową.

 

Filia nr 18, ul. Głęboka  8a,

"Zakochaj się w bibliotece" - czytelnik otrzyma wylosowaną książkę wraz z wypisaną w serduszku walentynkową sentencją.

 

Filia nr 23, ul. Prof. A. Gębali 6 (szpital)

"Walentynkowy motylek" - warsztaty plastyczne dla dzieci przebywających na oddziałach w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.

 

Biblio, Filia 32, ul. Szaserów 13-15

13 - 18 lutego - "Walentynkowy tydzień w Biblio” - zainteresowani mogą wybrać dla siebie książkowy prezent wyłącznie na podstawie... pierwszego zdania – cytatu z książki.

Specjalnie przygotowane i opakowane utwory beletrystyczne i popularnonaukowe będą czekały w Biblio do wyczerpania zapasów.

 

Filia nr 34, ul. Judyma  2a

„Bo serce nie jest sługą” - czytelnicy otrzymają walentynkowe zakładki z fragmentami utworów Wisławy Szymborskiej oraz Walentynkowy Biuletyn Informacyjny. Dwudziestu pierwszych czytelników zostanie obdarowanych książkami.

 

Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20,

"Stwórz nową parę książkowych zakochanych" – zabawa literacka, dodatkowo okazjonalne zakładki oraz słodkie niespodzianki.

 

Filia nr 38, ul. Relaksowa 25,

"Książka czy cukierek" – loteria. Losy będą opatrzone sentencjami miłosnymi. Na tych, którzy będą mieli więcej szczęścia w losowaniu, czeka książka, dla bardziej pechowych - cukierek i sentencja poetycka.

 

Filia nr 40, ul. Sławin 20

10 lutego (piątek), godz. 16.30 - „Retro” - warsztaty kartek walentynkowych dla dorosłych.

 

 

* Kwiaciarnie biorące udział w akcji:

Kwiaciarnia Badyle i tyle – CH Lublin Plaza, ul. Lipowa 13

Stoiska z kwiatami "Na Murku" – 2 punkty wzdłuż murku na Krakowskim Przedmieściu

Kwiaciarnia - Grasz w zielone? - ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 43

Kwiaciarnia w Podcieniach – ul. Krakowskie Przedmieście 2

Kwiaciarnia Kwiatosfera - Stanisława Staszica 1

 


Mapa