Czuła Obserwacja / 4 czerwca

Adres:

Filia nr 2 MBP
ul. Peowiaków 12
Lublin

Kategoria:

Koncerty

Informacja o cenie

wstęp wolny

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach Nocy Kultury zaprasza na koncert zespołu Czuła Obserwacja.

4.06.2022 (sobota) godz. 19:00

 

CZUŁA OBSERWACJA to zespół istniejący od 2017 roku, powołany dla potrzeb grania muzyki na festiwalach filmowych. Opracował dźwiękowo około 50 filmów w ciągu 4 lat. Zasadniczo duet, choć pojawiają się zacni goście. W 2021 r. wydał kasetę z muzyką filmową pt "Monster Moving". Podczas najbliższego koncertu w w Filii nr 2 MBP duet zademonstruje swoją twórczość związaną z nowymi technicznymi możliwościami. Będzie to podróż na "styku dźwiękowych światów". Wokal traktowany specjalnym urządzeniem syntetyzującym przestrzennie, gitara basowa, syntezator rytmiczny i foniczny, zapętlone frazy, mnogość efektów pozwoli nakreślić podróż w sposób niemal literacki. Sugestywny, barwny, nieoczywisty, nacechowany eksperymentem i otwartą formą, ale zarazem transowością i bezpiecznymi powrotami do zbiorowej podświadomości. Wykonawcy pokażą strawną a nawet życzliwą słuchaczowi stronę awangardy.

 

Agu Gurczyńska - wokalistka, autorka tekstów, od kilkunastu lat na formalnych i nieformalnych sesjach muzycznych wypracowuje swoje indywidualne podejście do zagadnienia śpiewu. Tworzy całe gotowe światy za pomocą poezji, pojedynczych słów lub własnego języka, w którym często śpiewa i zapętlanych fraz, czasami tak przetworzonych że nie przypominają dźwięków ludzkiego głosu. Oprócz Czułej Obserwacji udziela się gościnnie w projektach i na płytach zaprzyjaźnionych muzyków.

 

Łukasz Downar - muzyk i filozof, pisze także felietony i recenzje muzyczne, oprócz bycia częścią Czułej Obserwacji jest też basistą zespołu Tatvamasi, z którym wydał do tej pory 7 płyt i zagrał w wielu miejscach na świecie i w Polsce. Obecnie nieustannie rozszerza brzmienie wspólnego autorskiego projektu z Agnieszką Gurczyńską, którym jest oczywiście Czuła Obserwacja.

 


Mapa