Rozmowy przy samowarze / 4 listopada

Data:

niedziela, 31 październik 2021 04:00 pm
- czwartek, 04 listopad 2021 06:00 pm Godzina :

Adres:

Filia nr 13 MBP
ul. Grażyny 13
Lublin

Kategoria:

Spotkania

Informacja o cenie

bezpłatnie

Filia nr 13 MBP zaprasza na spotkanie z Magdaleną Jankowską "Retrospektywa twórczości poetyckiej"  w ramach cyklu Rozmowy przy samowarze.

Spotkanie 4 listopada 2021, godz. 16.00

 

Debiutowała w 1986 roku zestawem dziewięciu wierszy w tygodniku „Radar”. Rok później opublikowała też swoją pierwszą twórczość prozatorską: Kreację w „Kamenie” oraz Badanie wielkości w „Tygodniku Chełmskim”. Pierwsza wydana książka, to tomik zatytułowany I co dalej z 1990 roku. W jej twórczości dominuje poezja. Wiersze Magdaleny Jankowskiej ukazywały się (i nadal się ukazują) w wielu ogólnopolskich czasopismach, tj.: „Akcent”, „Czas Kultury”, „Kamena”, „Kresy”, „Miesięcznik Prowincjonalny”, „Odra”, „Pogranicza”, „Pracownia”, „Res Publica”, „Topos”, „Tygiel Kultury”, „Zwierciadło” czy w internetowym „Dynamis”. W roku 1998 Magdalena Jankowska otrzymała nagrodę w konkursie im. Anny Kamieńskiej za tom Tak się składa.

Obok twórczości poetyckiej zajmuje się ona również krytyką teatralną i literacką. W roli recenzentki debiutowała na łamach „Kameny” – była autorką rubryki zatytułowanej „Bez klatki”. Później pisała także do innych pism, współpracowała z „Tygodnikiem Współczesnym”, „Na przykład”, „Sycyną”, „Akcentem” i „Kresami”. Autorka należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.


Mapa