Spotkanie z Izabelą Winiewicz-Cybulską / 27 września

Filia nr 32 BIBLIO MBP
ul. Szaserów 13-15

bezpłatnie

Spotkanie z Izabelą Winiewicz-Cybulską autorką atlasów o sztuce dla dzieci „Jaki to obraz? i „Jaka to budowla?”

Izabela Winiewicz-Cybulska
Urodzona w Lublinie, historyk sztuki, pedagog. W tym roku obchodzi jubileusz 35 lecia pracy w zamojskim PLSP. Pisze teksty popularyzujące sztukę i kulturę (zwłaszcza regionu Zamojszczyzny), wstępy do katalogów, recenzje wystaw, refleksje ze spektakli teatralnych (portal e-teatr).
Jest autorką cyklu narracyjnych i ilustrowanych przewodników po Zamościu. Za pierwszą książkę „Jak Dusiek i Bajdek zwiedzali zamojską starówkę” otrzymała wyróżnienie w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków w kategorii prac popularyzatorskich, w 2005 roku (wyd. Zamość 2005, 2008, 2009). Ostatnio współpracuje z Wydawnictwem SBM.