Dzień Dziecka

Data:

niedziela, 30 maj 2021 09:00 am
- wtorek, 01 czerwiec 2021 06:00 pm Godzina :

Adres:

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Peowiaków 12
Lublin

Kategoria:

Inne

Informacja o cenie

bezpłatnie

Wszystkim naszym najmłodszym Czytelników z okazji Dnia Dziecka życzymy literackich wzruszeń, ciekawych lektur i związanych z nimi emocji. Niech książkowe przygody będą inspiracją do lepszego, radosnego życia.

Wierzymy, że dobra książka rozwija, bawi i uczy. Dlatego zawsze polecamy te najbardziej wartościowe - mądre, pięknie ilustrowane, przemawiające do wyobraźni dzieci.

Zapraszamy do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Nasi pracownicy polecą Wam najlepsze książki i książeczki dla dzieci w każdym wieku, po które warto sięgnąć.

 

Działania w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Filia nr 11, ul. Lwowska 6

Wystawa obrazków "Bajki dla Stasia i Anielki". Są to bajki w formie ilustracji według własnego pomysłu, wykonane techniką mieszaną przez Barbarę Bartnik.
Na 1 czerwca zaprosiłyśmy grupę przedszkolną, gdzie poprosimy dzieci o interpretację obrazków. Przewidujemy drobne upominki.

 

Filia nr 13, ul. Grażyny 13

Wystawa ilustracji Huberta Ronka do komiksu "Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939–1946".

Seria komiksowa o Antku Srebrnym i jego rodzinie w podróży przez historię z czasów II wojny światowej. Zawiera elementy dodatkowe: quiz, kolorowanki, plakaty, naklejki oraz płyty z serią czterech filmów animowanych przygotowanych na podstawie komiksów: „Obrona Grodna”, „Bitwa o Monte Cassino”, „Operacja »Market Garden«” oraz „Na partyzanckich ścieżkach”. Seria kolekcjonerska została przygotowana w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Współpartnerzy projektu; Warsztaty komiksu, Archiwum Opowieści Graficznej, Head in the clouds,

 

Filia nr 18, ul. Głęboka 8A

Wystawa „Dziecko w świecie książek”

Przedstawiamy w niej książki stworzone dla dzieci i młodzieży – te najpopularniejsze i najbardziej ulubione, od klasyków po nowości literackie, dla dzieci w każdym wieku – od niemowląt po nastolatki.

 

Filia nr 30, ul. Braci Wieniawskich 5

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka mamy w prezencie książki dla dziecięciu małych czytelników, którzy pierwsi odwiedzą Filię nr 30.

 

Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20

Dla młodych Czytelników propozycje książek prezentowanych na Instagramie, Facebooku i wystawie. Do każdego wypożyczenia dołączymy mały upominek - niespodziankę.

 

Filia nr 37, ul. Bazylianówka 85

Bookcrossing - akcja wręczania książek dla dzieci odwiedzających bibliotekę.


Mapa