XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Lubimy czytać polskich autorów!”

Data:

środa, 26 maj 2021 07:30 am
- środa, 02 czerwiec 2021 06:00 pm Godzina :

Adres:

Kategoria:

Inne

Informacja o cenie

bezpłatne

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

W dniach od 26 maja do 2 czerwca trwa XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - „Lubimy czytać polskich autorów!”. Nasza Biblioteka poleca do czytania dzieciom ZŁOTĄ DWUDZIESTKĘ książek wyłonionych w plebiscycie czytelników ogłoszonym przez Fundację ABCXXI na 20-lecie kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Książki dostępne są w zbiorach filii naszej Biblioteki.

Idea i wydarzenia Tygodnia przygotowane przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” zachęcają rodziny, ale też szkoły, przedszkola, świetlice i inne miejsca, w których czas spędzają dzieci, do regularnego wspólnego czytania. Zarazem promują wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, w tym roku ze światłem skierowanym na polskich autorów.

Gośćmi ogólnopolskich obchodów XX Tygodnia Czytania Dzieciom będą w tym roku znani pisarze, których książki znalazły się w Złotej Dwudziestce Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz wybitni artyści, Ambasadorzy Fundacji.

Wydarzenia Tygodnia odbywają się w przestrzeni wirtualnej na Facebooku Fundacji fb.com/calapolskaczytadzieciom.

 

PROGRAM OGÓLNOPOLSKICH WYDARZEŃ ONLINE

 

Spośród 60 książek nominowanych przez Kapitułę Złotej Listy Fundacji Czytelnicy wybrali 20 ulubionych książek polskich pisarzy, wydanych od 2001 roku. ZŁOTĄ  DWUDZIESTKĘ można zobaczyć na stronie Fundacji i wypożyczyć w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.


Mapa