Co się dzieje w bibliotekach

Adres:

Kategoria:

Inne

Informacja o cenie

bezpłatne zajęcia online

 

Filia nr 8 – od 30 listopada - "Biblioteczny pomocnik prezentowy" - na Facebooku filii pracownicy biblioteki będą odpowiadać na pytania jaką książkę podarować bliskim w prezencie.

 

Filia nr 35 – na Facebooku filii posty poświecone określonej tematyce
- "Grać czy czytać - oto jest pytanie - prezentacja gier planszowych i książek połączonych wspólną tematyką,
- "Na czerwonym dywanie" - prezentacja biografii osób z artystycznego świata,
- dla najmłodszych "Bajkowe Poranki" - prezentacja książeczek dla najmłodszych, zabawy plastyczne i ruchowe,
- "Zagadki i rebusy literackie",
- "Drogowskaz poetycki" - prezentacja poezji,
Instabajki - promocja literatury dziecięcej na koncie filii na Instagramie.

 

Filia nr  32 BIBLIO  na Facebooku filii co środę od 2 grudnia dla dzieci zajęcia online o świętach,
- krótka prelekcja na temat danego zagadnienia i część plastyczna, podczas której dzieci będą mogły wykonać własne prace.
- I tydzień – zajęcia o Św. Mikołaju,
- II tydzień – zajęcia o ozdobach świątecznych, zwyczaje związane z przygotowywaniem świat,
- III tydzień – zajęcia o choince,
- IV tydzień – zajęcia o tradycyjnych potrawach świątecznych,
- V tydzień – zajęcia o sylwestrze i karnawale.

Na głównym fanpage’u facebookowym MBP - od 30 września, mniej więcej co dwa tygodnie prezentowane są wykłady online z historii sztuki w ramach XII edycji pt. „Artysta jako krytyk. Krytyk jako artysta”. Przed nami ostatni w tym roku kalendarzowym – 9 grudnia wykład Marcina Pastwy „Krytyczna przebudowa – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie”. Celem wykładu będzie próba określenia charakteru i tożsamości tego skrawka przestrzeni, zarówno w aspekcie topograficznym, historycznym, jak też architektoniczym.
Wykłady przygotowuje Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, Instytutem Nauk o Kulturze UMCS.  Po wygłoszeniu wykładu w czasie rzeczywistym będzie on dostępny online. Linki będą na bieżąco podpinane pod tytuły wykładów na naszej stronie internetowej.
W 2021 roku czeka na państwa jeszcze 11 wykładów, w których poruszymy różne przykłady sztuki, która staje się zarazem swoją własną krytyką, i krytyki artystycznej, która przekracza własne granice, aspirując do rangi dzieła sztuki.

 

Przypominamy, wciąż do pobrania:
Wirtualna wędrówka wirtuozów – multimedialna bezpłatna aplikacja edukacyjna dla dzieci i młodzieży do pobrania na komputer, tablet i smartfon! Aplikacja pełni funkcję edukacyjnej platformy w oparciu o muzyczną mapę lubelskiego Czechowa. Przemieszczając się po wirtualnej grze użytkownicy poznają dorobek wybitnych polskich kompozytorów, słuchają ich najważniejszych dzieł, rozwiązują quizy i zagadki.
Aplikacja jest dostępna także dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu. Więcej TU


Mapa