Skarby Kultury Przestrzeni - konferencja

ul. Peowiaków 12

bezpłatne

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą konkursu na Skarby Kultury Przestrzeni.
Odbędzie się ona we środę 7 października o godz. 10.30
przy pomniku Zrzeszenia WiN na rogu al. Jana Pawła II i ul. Filaretów.

Specjalnym gościem na konferencji będzie Pani Dyrektor Hanna Pawlikowska z Biura Miejskiego Architekta Zieleni.
Na konferencji przypomnimy, na czym polega idea konkursu, wspomnimy o zeszłorocznych Skarbach oraz o nowościach w regulaminie (objęcie konkursem także Świdnika oraz wprowadzenie naboru w czterech kategoriach).

Okazją do spotkania będą znajdujące się zaraz obok słoneczniki zasadzone przez MAZ w pasie zieleni al. Jana Pawła II.
Te duże, rzucające się w oczy kwiaty nie bez przyczyny bardzo spodobały się mieszkańcom.
Są one przykładem kwietnej łąki kolorami i rozmiarem dostosowanej do skali otaczającej przestrzeni i percepcji głównych odbiorców, czyli kierowców.
Dlatego też zostaną one zgłoszone przez Organizatorów do konkursu.

Pani Dyrektor opowie
na konferencji o przykładach innych realizacji MAZ w ramach Zielonego Budżetu i działań własnych, na które mieszkańcy mogą zwrócić uwagę w kontekście Skarbów Kultury Przestrzeni. Może któraś z tych realizacji zasługuje na zgłoszenie do konkursu?

Konkurs jest realizowany przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" we współpracy z Fundacją Krajobrazy, Miejską Biblioteką Publiczną i Instytutem Architektury Krajobrazu KUL oraz partnerami medialnymi: "Gazetą Wyborczą" i "Dziennikiem Wschodnim".

Zapraszamy:
Marcin Skrzypek - Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Forum Kultury Przestrzeni, 603 714 532
Bartosz Niewiadomski - Dyrektor Zarządzający Fundacji Krajobrazy 693 721 318