Fantazje Natury / 23 sierpnia

Galeria 31 Filii nr 30 MBP
ul. Braci Wieniawskich 5

wstęp wolny

Galeria 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza na wystawę fotografii "Fantazje natury" Bożeny i Waldemara Komorowskich

Finisaż - 23 sierpnia 2024, godz. 18.00 - Filia nr 30 MBP, ul. Braci Wieniawskich 5

Wystawa „Fantazje Natury” jest wynikiem poszukiwania niezwykłych obrazów w różnych naturalnych środowiskach.
Pustynia, skalne klify, las, bagno, górska rzeka, zamarznięta kałuża – wszędzie możemy odkryć fragmenty rzeczywistości, które stanowią dobrą podstawę do stworzenia zaskakujących, a jednocześnie zachwycających swym pięknem fotografii.
Często wywołują one u nas skojarzenia bardzo odległe od tego co naprawdę znajdowało się w kadrze. Widzimy więc postacie, zwierzęta, krajobrazy, twory człowieka i to mimo
iż wiemy, że w rzeczywistości nie ma ich na fotografii. Czasami wyrwany z kontekstu obraz stanowi poważne wyzwanie dla naszego systemu percepcji i odbieramy go
w sposób całkowicie niezgodny z oryginalnym jego wyglądem. Daje to fotografom nieograniczoną ilość możliwości - wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności, ale także od wiedzy, doświadczenia i fotograficznego warsztatu.
Fotografia jest naszą odpowiedzią na najważniejszą dla nas potrzebę tworzenia. Motywów dla fotografii poszukujemy w plenerze, w przyrodzie, wykorzystując wyłącznie naturalne światło zastane. Bliski kontakt z Naturą jest dla nas powrotem do źródeł odczuwania harmonii obrazu, do miejsc gdzie kształtowało się poczucie piękna u człowieka.
Bożena i Waldemar Komorowscy