Nikaragua - kraj kontrastów / 20 listopada

Adres:

Filia nr 28 MBP
ul. Nadbystrzycka 85
Lublin

Kategoria:

Spotkania

Informacja o cenie

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Filia nr 28 zaprasza na spotkanie z Andrzejem Osewskim - zakonnikiem i misjonarzem.

20 listopada 2023 r., godz. 13.00 - ul. Nadbystrzycka 85

 

Andrzej Osewski - urodzony w 1977 roku na Mazurach. W 1994 roku wyjechał z rodziną do Nowego Jorku, gdzie pracował i ukończył ostatnie dwa lata szkoły średniej.
Spotkał się tam z bezdomnością i uzależnieniami wśród polskich emigrantów, którym zaczął udzielać pomocy. Podczas pracy z osobami w kryzysie bezdomności i polską młodzieżą spotkał braci z Zakonu Franciszkanów Odnowy. Ukończył studia na wydziale filozofii w St. John's University w Nowym Jorku. W 1999 roku wstąpił do zakonu. Pracował w Harlemie, Bronksie oraz w Yonkers wśród Latynosów i Afroamerykanów. Przed święceniami przez dwa lata zajmował się wspieraniem młodzieży na ulicach Hondurasu, w Ameryce Środkowej. Po ich przyjęciu został wysłany do Nikaragui, gdzie przez pięć lat był kapelanem szpitala i więzienia.

Wrócił do USA ze względów zdrowotnych. Mieszkał tam w domu rekolekcyjnym w górach. Choroba przewlekła spowodowała, że poprosił o urlop zdrowotny
w Polsce, dokąd powrócił po 27 latach. Obecnie mieszka w Konwikcie Księży na KUL-u i robi licencjat z teologii duchowości.


Mapa