Śladami poetów Lublina / 21 marca

Adres:

Filia nr 2 MBP
ul. Peowiaków 12
Lublin

Kategoria:

Spotkania

Informacja o cenie

udział bezpłatny

Z okazji Światowego Dnia Poezji Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza 21 marca, godz. 14.00 na spacer z przewodnikiem miejskim - bibliotekarzem. Podczas zwiedzania przeniesiemy się wyobraźnią w czasy minionych epok, w których tworzyli poeci i pisarze związani z Lublinem oraz poznamy historię zabytków architektonicznych na trasie spaceru.

21 marca 2023 r. (wtorek), godz. 14.00 - spotkanie uczestników spaceru bibliotecznego w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Peowiaków 12

czas trwania: ok. 1,5 h

Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy pod nr. telefonu: 81 466 62 02 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

Trasa zwiedzania będzie przebiegała : Krakowskie Przedmieście, ul. Kapucyńska, ul. Gabriela Narutowicza, ul. Wróblewskiego, ulice Starego Miasta: Rynek, Noworybna, Grodzka)\ w kierunku Wzgórza Zamkowego, następnie wrócimy na Stare Miasto, w kierunku ul. Złotej i zakończymy spacer biblioteczny w Archikatedrze Lubelskiej– koniec trasy (epitafia Sebastiana Klonowica i Wincentego Pola) w Kaplicy Matki Bożej, zwanej także kaplicą poetów.

 

Spacer poprowadzi Luiza Dutkowiak - absolwentka historii sztuki KUL, zarządzania w turystyce, hotelarstwie i gastronomii na studiach podyplomowych WSSP w Lublinie, bibliotekarz MBP, przewodnik miejski i terenowy. Swoje zainteresowania koncentruje w stronę sztuki, kultury i medycyny naturalnej.

 


Mapa