Ludzie drogi. Samotnie hulajnogą i autostopem przez Afrykę.

Filia nr 40 MBP, Biblioteka na poziomie
ul. Sławin 20

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Filia nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Sławin 20 zaprasza na spotkanie podróżniczo-literackie z Tomaszem Jakimiukiem, w ramach projektu „Podróże małe i duże czyli wywczas blogerów, vlogerów i autorów książek podróżniczych do biblioteki”.

F40_logo.jpg

Tomasz Jakimiuk rusza w samotną podróż z północy na południe Afryki. Podróżuje na hulajnodze i autostopem. Podczas wędrówki szuka ludzi, którzy opowiedzą mu o Czarnym Lądzie. Na swojej drodze spotyka niewidomego, samotnie podróżującego Tonego, Zizo - chłopaka mieszkającego i prowadzącego biznes w Mieście Śmieciarzy, sklepikarza w nielegalnej kopalni złota w Sudanie czy Stephanie – Niemkę, która wyszła za mąż za Masaja i mieszkają razem w małej wiosce w buszu.

Tomasz Jakimiuk - Podlasianin, podróżnik z pasji, pełnoetatowy bloger, entuzjasta fotografii reportażowej. Wielbiciel hulajnogi i autostopa. Autor dwóch książek podróżniczych: o wyprawie jachtostopem do Meksyku oraz samotnej podróży z północy na południe Afryki. Laureat wielu nagród, m. in. Traveler – National Geographic oraz Festiwalu KOLOSY. Inicjator Festiwalu Podróżniczego ODYSEJA.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

---
Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie uczestnicy wydarzeń zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa, zachowania bezpiecznej odległości oraz dezynfekcji rąk.
Każdy uczestnik wydarzenia odbywającego się w filiach bibliotecznych zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia dotyczącego stanu - podanie danych kontaktowych (nr telefonu lub adresu e-mail) w celu ułatwienia służbom sanitarnym dochodzenia epidemiologicznego na wypadek wykrycia, że osoba zakażona brała udział w danym wydarzeniu.