Moja Droga - EDD 2020

Data:

wtorek, 08 wrzesień 2020
- niedziela, 20 wrzesień 2020 Godzina :

Adres:

Kategoria:

Inne

Informacja o cenie

bezpłatne wydarzenie online

W dniach 12-13 oraz 19-20 września 2020 roku skupimy uwagę uczestników EDD na „drodze” przez historię, jaką musiał przebyć nasz naród by odzyskać niepodległość, a której przejście ukształtowało naszą narodową tożsamość. „Droga” może również odnosić się do indywidualnych losów Polaków, którzy w trudnych dla Polski czasach zmuszeni byli do opuszczenia Polski i prowadzenia swojej działalności na emigracji.

 

Program przygotowała filia:
Biblioteka Na Poziomie, Filia nr 40 MBP w Lublinie


11 - 20 września 2020 - Internetowa wystawa fotografii Kazimierza Nowaka – polskiego podróżnika i reportera, który w latach 1931-1936 przejechał rowerem przez Afrykę.

Kazimierz Nowak dzięki swoim relacjom z podróży po Afryce uważany jest za pioniera polskiego reportażu. W latach trzydziestych ubiegłego wieku podjął zakończoną sukcesem próbę samotnej przeprawy przez kontynent afrykański. Przebycie trasy liczącej w sumie około 40 tysięcy kilometrów zajęło mu prawie trzy lata. Jego głównym środkiem lokomocji były własne nogi oraz rower, ale niektóre odcinki podróży przebył konno, na wielbłądzie, czółnem oraz pociągiem.

Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie, które Kazimierz Nowak wykonał podczas swojej wyprawy.
https://www.facebook.com/bibliotekanapoziomie/

14 września 2020, godz. 12:00 - Warsztaty papiernicze – ręczne wytwarzanie papieru z wykorzystaniem materiałów z recyklingu.

Zgodnie z motywem przewodnim tegorocznej edycji EDD, Moja Droga, oraz w związku z niełatwą rzeczywistością życia w roku pandemii zachęcamy uczestniczki i uczestników do podróży sentymentalnej. Podróży, która nie wymaga wychodzenia z domu! Pokażemy Wam, jak w prosty sposób i przy użyciu dostępnych w domu produktów stworzyć własny i niepowtarzalny papier czerpany. Możecie go wykorzystać do pisania pamiętnika lub wysłać jako list do dawno niewidzianego przyjaciela.

Warsztaty zostaną opublikowane 14 września i będą dostępne na stronie biblioteki do końca tegorocznej edycji EDD.

 

Więcej na stronie EDD


Mapa