Zobacz Mój Głos. Festiwal Poezji Miganej. Edycja II / 20 - 22 października

Filia nr 32 (BIBLIO)
ul. Szaserów 13-15

bezpłatne
Projekt „Zobacz mój głos. Festiwal Poezji Miganej. Edycja II” jest trzydniowym działaniem integracyjno-edukacyjnym
dedykowanym szerokiemu gronu odbiorców - osobom niesłyszącym, niedosłyszącym i całemu środowisku osób słyszących,zarówno tym zainteresowanym i aktywnym w działaniach na rzecz osób z dysfunkcją słuchu, jak i tym neutralnym wobec poruszanych w projekcie aspektów życia społecznego. W terminie od 20 do 22 października 2021 roku w Filii nr 32 MBP w Lublinie (ul. Szaserów 13-15) odbędą się różne działania integracyjno-edukacyjne, które poprowadzą osoby specjalizujące się we współpracy z osobami niesłyszącymi oraz osoby niesłyszące, mające wpływ na Kulturę Głuchych. Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb kulturalnych osób niesłyszących i niedosłyszących, stworzenie warunków zapewniających tym osobom równoprawne uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta, podniesienie świadomości społecznej w zakresie potrzeb tych osób oraz integracja i edukacja osób słyszących z niesłyszącymi.

PROGRAM:
20 października (środa)
8.00 - 9.00 - Rejestracja uczestników
9.00 - 10.00 - Spotkanie z Witoldem Szabłowskim
10.00 - 12.00 - Jak zorganizować wydarzenie dostępne dla niesłyszących? - FUNDACJA KATARYNKA
10.00 - 11.00 - Warsztaty poezji miganej - ARKADIUSZ BAZAK
11.30 - 16.30 - Warsztaty muzyczne - HUBERT PYRGIES, ARKADIUSZ BAZAK
12.30 - 16.00 - Bobomigi. Skuteczna komunikacja z niemowlętami (szkolenie dla rodziców i opiekunów najmłodszych dzieci o metodzie wspomagającej komunikację z maluszkami opartej na języku migowym) - FUNDACJA KATARYNKA
16.00 - 16.30 - Kultura Głuchych - Głusi w kulturze - KRYSTIAN KAMIŃSKI

21 października (czwartek)
9.00 - 10.00 - Warsztaty poezji miganej - ARKADIUSZ BAZAK
10.00 - 15.00 - Warsztaty muzyczne - HUBERT PYRGIES, ARKADIUSZ BAZAK
11.00 - 12.00 - Rozwijanie kreatywności uczniów niesłyszących - ELŻBIETA BARSZCZ
16.00 - 18.00 - Projekcja filmu fabularnego FISHEYE reż. Michał Szcześniak
18.00 - 19.00 - Spotkanie z producentką filmu FISHEYE - JOANNA BANACH

22 października (piątek)
10.00 - Występ uczestników Warsztatów Poezji Miganej i Warsztatów Muzycznych

Partnerzy:
- Specjalny Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie
- Migam.org

Patronat medialny:
- Radio Lublin
- TVP 3 Lublin
- Dziennik Wschodni

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.