Events from Spotkania category

Biblioteka – miejsce na czasie - XXI Tydzień Bibliotek / 8-15 maja

środa, 01 maj 2024 - środa, 15 maj 2024

Lublin Spotkania

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Program Miejskiej Biblioteki Publicznej na Tydzień Bibliotek

Andrzej Żuławski - reżyser filmowy jako "szaman" / 8 maja

środa, 01 maj 2024 - środa, 08 maj 2024 07:00 pm

Lublin Spotkania

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Nauk o Kulturze UMCS oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wykład Marcina Marona pt. Andrzej Żuławski - reżyser filmowy jako "szaman" w ramach XV edycji otwartych wykładów z historii sztuki "Artysta jako geniusz, wynalazca, pedagog, wizjoner".

8 maja 2024, godz. 17.30 - Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12

Amazonia i Karaiby... / 10 maja

poniedziałek, 06 maj 2024 - wtorek, 07 maj 2024

Lublin Spotkania

Filia nr 2 MBP w ramach cyklu Inny wymiar podróży zaprasza na prelekcję "Amazonia i Karaiby - w krainie kolibrów, leniwców i anakond" i spotkanie z dr. Dominkiem Maińskim

10 maja 2024, godz. 17.00 - ul. Peowiaków 12

Pieniądze bez tabu w bibliotece! / kwiecień - wrzesień

wtorek, 14 maj 2024 - poniedziałek, 30 wrzesień 2024

Lublin Spotkania

Z przyjemnością informujemy, że projekt „Pieniądze bez tabu” zgłoszony do programu „Kierunek Sukces” - II Edycja uzyskał dotację Fundacji Empiria i Wiedza.
Projekt ma na celu rozbudzenie zainteresowania oraz zdobycie przez młodzież wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie edukacji finansowej i ekonomicznej. Ma też za zadanie propagować właściwe zachowania konsumenckie, upowszechniać ideę oszczędzania oraz wspierać działania zapobiegające wykluczeniu ekonomicznemu wśród ludzi młodych.