Artyst.ka jako agent.ka zmiany społecznej / 24 kwietnia

Filia nr 2 MBP
ul. Peowiaków 12

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Nauk o Kulturze UMCS oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wykład Marty Ryczkowskiej „Artyst.ka jako agent.ka zmiany społecznej” w ramach XV edycji otwartych wykładów z historii sztuki "Artysta jako geniusz, wynalazca, pedagog, wizjoner".

24 kwietnia / środa / godz. 17.30 - Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12

Wykład będzie dotyczył działań artystycznych dedykowanych zmianie społecznej. Celem spotkania będzie opowieść o krytycznej roli kultury, która zmienia świat w nieskrępowanym myśleniu o przyszłości. Kultura tworzy metafory i symbole, stające się fundamentem demokratycznej wyobraźni. Zmiana społeczna wyprzedza zmianę polityczną, ale bazuje ona na zmianie mentalnej, która opiera się na języku, na metaforach i na symbolach. Podczas wykładu opowiem o współczesnych strategiach artystycznych obecnych w Polsce, Ukrainie i w krajach Europy Północnej.