Grzegorz Wróbel - Od realizmu do surrealizmu w akwareli / do 11 kwietnia

Adres:

Galeria OKNA MBP Lublin
ul. Peowiaków 12
Lublin

Kategoria:

Wystawy

Informacja o cenie

Wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza na wernisaż Grzegorza Wróbla - "Od realizmu do surrealizmu w akwareli".

Wernisaż odbędzie się 11 marca 2023 godz, 18.00 - Galeria OKNA, ul. Peowiaków 12, I piętro budynku Centrum Kultury

Ekspozycja czynna do 11 kwietnia.

 

Grzegorz Wróbel o swojej twórczości:
W akwareli zakochałem się od pierwszego wejrzenia i jestem jej wierny do tej pory. Cały czas mnie zaskakuje i ciągle mam niedosyt w odkrywaniu jej tajemnic. W akwareli fascynuje mnie zarówno precyzja, jak i przypadek oraz spontaniczność powstałych plam.
W swoich akwarelach staram się uchwycić niepowtarzalność miejsc poprzez pokazanie światła, kolorów i przede wszystkim przestrzeni. W moich pracach dominują tematy miejskie i architektura ale nie brakuje krajobrazów, portretów czy tematów surrealistycznych.

grzegorz_wrobel_GO_plakat.jpg

Grzegorz Wróbel - urodzony w Warszawie w 1983 roku. Z wykształcenia architekt. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej w 2009, gdzie poznał technikę i piękno akwareli. Od lat związany ze środowiskiem rysujących i malujących architektów z kręgu Warszawskiego Wydziału Architektury. Od 13 lat zajmuje się malarstwem akwarelowym nie tylko jako twórca, ale również nauczyciel. Od kilkunastu lat związany z pracownią DOMIN, gdzie prowadził liczne zajęcia i warsztaty z rysunku i malarstwa akwarelowego. Czynnie bierze udział w plenerach w Polsce (Dolny Śląsk, Wrocław, Toruń, Kazimierz Dolny, Kalisz) oraz za granicą (Berlin, Barcelona, Sycylia, Paryż, Wiedeń). Maluje z pasji dla siebie, ale wykonuje również prace zlecone. Jedna z większych takich realizacji została wykonana w 2011 roku na zamówienie MSZ w celu promocji Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Powstała wtedy seria 16 akwarel, która były prezentowane w Teatrze Kamienica w Warszawie. Od 2013 roku jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Od 2014 współpracuje z największymi firmami głównie na rynku deweloperskim oraz wydawniczym przy prezentacji w akwareli ich realizacji i projektów. Od 2015 Grzegorz Wróbel zaczął prowadzić w pracowni DOMIN autorski kurs oraz warsztaty z akwareli pod marką akwarela.eu, której jest wspózałożycielem oraz współautorem. W 2017 oraz 2019 uczestnik prestiżowego festiwalu akwareli w Brioude we Francji.

 

Obraz Grzegorza Wróbla - ryby na tle geometrycznych brył
Obraz przedstawiający budynki zawieszone na drzewie
W centralnym punkcie obrazu widoczna twarz, a wokół niej motyle i geometryczne formy
Widoczne dachy wież, a wokół nich - motyle w bańkach mydlanych

 


Mapa