Komeda. Osobiste życie jazzu Drukuj
poniedziałek, 29 kwiecień 2019
image_001.jpg28 kwietnia w Filii nr 2 odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską promujące jej ostatnią książkę pt. "Komeda. Osobiste życie jazzu". Spotkanie odbyło się w ramach 11. edycji Lublin Jazz Festival.
Magdalena Grzebałkowska jest dziennikarką, współpracującą obecnie przede wszystkim z "Gazetą Wyborczą". Jest autorką bestsellerowych książek: "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego" (2011), "Beksińscy. Portret podwójny" (20114), "1945. Wojna i pokój" (2015). Jest laureatką wielu nagród, w tym Nike Czytelników w 2016 roku.

"Komeda. Osobiste życie jazzu" to nie tylko niezwykły portret jednego z najwybitniejszych polskich muzyków, ale również historia narodzin polskiego jazzu oraz obraz pokolenia, dla którego muzyka ta była oknem na świat.
Pisarka podczas spotkania przybliżyła biografię muzyka, którego kołysanka z "Dziecka Rosmeary" zachwyciła cały świat. Snuła opowieści o podróżach między krajami skandynawskimi a Stanami Zjednoczonymi i Rosją, gdzie zbierała informacje do książki. Opowiedziała o niezwykłych zbiegach okoliczności, które miały ogromny wpływ na ostateczny kształt biografii. Wspomniała o dotarciu do ostatniego żyjącego świadka tragicznego upadku ze skarpy sprzed pięćdziesięciu lat, przedstawiając tym samym pierwszą wersję jego wydarzeń. Przybliżyła także postać żony Komedy, Zofii, bo to dzięki jej wspomnieniom wiedzieliśmy o Komedzie najwięcej. Historia z książki Magdaleny Grzebałkowskiej pochłania i równie ciekawe oraz inspirujące było niedzielne spotkanie.
Spotkanie poprowadził Maciej Nowak.
Katarzyna Poleszak

image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpgimage_010.jpg
image_006.jpg


image_009.jpg

< Poprzedni   Następny >

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego