Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Praga - Szwajcaria Saksońska  Drezno Drukuj
poniedziałek, 09 listopad 2015
Cena zawiera: przejazd autokarem, 1x nocleg w hotelu**/*** we Wrocławiu, pokoje 2, 3 osobowe z łazienką; 4x noclegi w Hotel*** w Pradze (obrzeża Pragi), pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, 5 śniadań, przewodnik we Wrocławiu, 2 obiadokolacje (ew. obiady), opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NW, vat.


Świadczenia dodatkowo płatne:

Dodatkowo w autobusie będzie zbierana kwota 75 euro. Kwota przeznaczona będzie na:
- 4 obiadokolacje w Pradze (25 euro)
- Pakiet Czeski (34 euro): licencjonowany przewodnik (2 dniowe zwiedzanie), parkingi, wstępy: Zamek Praski, Klasztor na Starchovie, Skalne Miasto
- Pakiet Drezno (16 euro): licencjonowany przewodnik, wstęp do Twierdzy Königstein, parkingi.


Osobom powyżej 65 roku życia, studentom, w niektórych obiektach przysługuje bilet ulgowy. Rozliczenie z tymi osobami nastąpi w ostatnim dniu wyjazdu o ile obiekt uzna zniżkę.
 
Dla chętnych bilet do Opery Narodowej w Pradze na spektakl MADAMA BUTTERFLY 65 zł. (wpłata razem z zaliczką, są to miejsca najtańsze Balkon II, w przypadku zainteresowania miejscem na parterze kwota biletu wynosi 230zł.)  

DZIEŃ I czwartek 19.05.2016
7:10 Wyjazd Plac Zamkowy. Przejazd w kierunku Wrocławia.
15:00 Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie centrum Wrocławia (Europejskiej Stolicy Kultury 2016r.) m.in: Ostrowa Tumskiego i Piaskowego, zwiedzanie starówki katedra, kościół św. Idziego, pałac arcybiskupów, kościół św. Krzyża, kościół NMP, Ossolineum i przejście uliczkami Starego Miasta.
19:00 Obiadokolacja w centrum Wrocławia.
20:00 Przejazd na Fontanny Wrocławskie - największą fontannę w Polsce i jedną z największych w Europie.
22.00 Zakwaterowanie w Hotelu, nocleg.

DZIEŃ II piątek 20.05.2016
8:00 Śniadanie
9:00 Wyjazd w kierunku Czech.  
17.00 Przyjazd do Pragi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. W miarę możliwości dla chętnych nocne zwiedzanie Pragi. Bilet na komunikację miejską dodatkowo płatny.
 
DZIEŃ III sobota 21.05.2016
8:00 śniadanie
8:30 Wyjazd do centrum Pragi.
9:00 Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie: spacer po Strahovie – wzgórzu z klasztorem i piękną panoramą; Następnie przejście na Hradczany – praski zamek, katedra św. Wita, bazylika św. Jerzego, pałac królewski, Złota Uliczka, Malá Strana – kiedyś miasteczko, dziś najbardziej romantyczna i malownicza dzielnica Pragi, most Karola, pełen malarzy, muzyków i kramików z pamiątkami, rynek staromiejski, ratusz z zegarem Orloj.
19:00 Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ IV niedziela 22.05.2016
8:00 Śniadanie.
9:00 Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie jednego z najciekawszych miejsc, kolebki Pragi – Wyszehradu, gdzie historia pozostawiła wiele śladów i tajemnic. W trakcie wycieczki: twierdza Wyszehrad i wspaniała panorama miasta z wyszehradzkiej skały, romańska rotunda św. Marcina, bazylika św. Piotra i Pawła, cmentarz Zasłużonych, gdzie pochowani są najwybitniejsi czescy artyści, poeci i pisarze, architekci i konstruktorzy, m.in. Antonin Dworzak. Następnie spacer wzdłuż Wełtawy, aż do Teatru Narodowego; po drodze słynny Tańczący Dom i kubistyczne domy.
16:00 Powrót do hotelu, obiadokolacja.
17:45 Wyjazd do opery na spektakl G. Pucciniego Madama Butterflay.
Jedna z najpiękniejszych w dziejach opery historia o zawiedzionej miłości. Opowiada o związku gejszy Cio-Cio-San z porucznikiem amerykańskiej marynarki. Ich małżeństwo nigdy nie było poważnie traktowane przez Amerykanina, za to Cio-Cio-San pozostała, niczym Penelopa, wierna ukochanemu. Długie oczekiwanie na jego powrót, rozbudzone nadzieje w zderzeniu z okrutną prawdą kończą się dla bohaterki tragicznie.

DZIEŃ V poniedziałek  23.05.2016
7:30 Śniadanie
8.00 Wyjazd do Drezna. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Drezna (3h), spacer po Starym mieście między innymi: Opera Sempera, symbol Drezna Z winger - uważany za najpiękniejszą barokową budowlę w Niemczech, Residenzschloss (Rezydencja dynastii Wettynów), Fauenkirche czyli kościół NMP, który po wojennych zniszczeniach został całkowicie odbudowany, katolicki kościół Hofkirche (katedra). Przejazd do twierdzy Konigstein będącej jedną z największych atrakcji historycznych tego regionu. Wizyta w rezerwacie skalnym Bastei (monumentalne ostańce skalne, które ogląda się z góry, chodząc po przerzuconych mostkach i kładkach), rozciągają się stąd najpiękniejsze widoki w Szwajcarii Saksońskiej.
20.00 Przejazd do hotelu na obiadokolację, nocleg.

DZIEŃ VI wtorek 24.05.2016
8:00 Śniadanie
9:00 Wyjazd z Pragi w stronę Polski. „Zakupy pamiątek” w markecie. Po drodze zwiedzanie Skalnego Miasta. Najsłynniejsze czeskie skalne miasto w skałach Adrszpasko-Teplickich leży tuż za polską granicą. Są to unikalne bloki piaskowcowe powstałe, podobnie jak pasmo Gór Stołowych w wyniku nierównej odporności skał na wietrzenie, które wymodelowała woda, mróz i wiatr. Wiele skał posiada własną nazwę jak: Głowa cukru, Kochankowie czy Starosta i Starościna, Komin Cukrowy, Ząb, itd. Obszar Skał Adrszpasko-Cieplickich został objęty rezerwatem przyrody. Jest bardzo cenny nie tylko ze względów geologicznych i geomorfologicznych, lecz także pod względem różnorodności fauny i roślinności.
Po drodze obiad w restauracji.

5.00 Powrót do Lublina

Pilot zastrzega sobie, że w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów, zmianie może ulec program jak i kolejność zwiedzania.

TRASA AUTOBUSU W LUBLINIE: Plac Zamkowy – Aleja Solidarności. Przystanek autobusu do wsiadania i wysiadania może być wyłącznie na trasie przejazdu.  
Osoby podróżujące samotnie, zostają dokwaterowane do innych uczestników imprezy. Na trasie przejazdu autokaru średnio co 3-4 godziny organizowane są postoje, jeśli tylko jest możliwe - na parkingach z toaletą. Czas postoju wynosi od 15 do 30 minut.
 
Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. W Czechach walutą obowiązującą jest korona, w niektórych miejscach można płacić również euro. W restauracjach i w marketach można płacić kartą. W Niemczech walutą obowiązującą jest euro. W przypadku rezygnacji z wyjazdu uczestnik szuka zastępstwa na swoje miejsce. Pierwszeństwo wyjazdu mają członkowie SBP. Jest możliwość wystawienia faktury po zgłoszeniu przed wyjazdem. Faktura zostanie wysłana pocztą po wyjeździe.


Zapisy i szczegółowe informacje Marcin Furman (81) 5287445; 517146993
Maria Kozioł (81) 5256503; Grażyna Mach (81) 5250885;
adres: marcinfurm@hotmail.com lub marcinfurm@vp.pl
< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego