Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Praga - Szwajcaria Saksońska  Drezno Drukuj
poniedziałek, 09 listopad 2015
Cena zawiera: przejazd autokarem, 1x nocleg w hotelu**/*** we Wrocławiu, pokoje 2, 3 osobowe z łazienką; 4x noclegi w Hotel*** w Pradze (obrzeża Pragi), pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, 5 śniadań, przewodnik we Wrocławiu, 2 obiadokolacje (ew. obiady), opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NW, vat.


Świadczenia dodatkowo płatne:

Dodatkowo w autobusie będzie zbierana kwota 75 euro. Kwota przeznaczona będzie na:
- 4 obiadokolacje w Pradze (25 euro)
- Pakiet Czeski (34 euro): licencjonowany przewodnik (2 dniowe zwiedzanie), parkingi, wstępy: Zamek Praski, Klasztor na Starchovie, Skalne Miasto
- Pakiet Drezno (16 euro): licencjonowany przewodnik, wstęp do Twierdzy Königstein, parkingi.


Osobom powyżej 65 roku życia, studentom, w niektórych obiektach przysługuje bilet ulgowy. Rozliczenie z tymi osobami nastąpi w ostatnim dniu wyjazdu o ile obiekt uzna zniżkę.
 
Dla chętnych bilet do Opery Narodowej w Pradze na spektakl MADAMA BUTTERFLY 65 zł. (wpłata razem z zaliczką, są to miejsca najtańsze Balkon II, w przypadku zainteresowania miejscem na parterze kwota biletu wynosi 230zł.)  

DZIEŃ I czwartek 19.05.2016
7:10 Wyjazd Plac Zamkowy. Przejazd w kierunku Wrocławia.
15:00 Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie centrum Wrocławia (Europejskiej Stolicy Kultury 2016r.) m.in: Ostrowa Tumskiego i Piaskowego, zwiedzanie starówki katedra, kościół św. Idziego, pałac arcybiskupów, kościół św. Krzyża, kościół NMP, Ossolineum i przejście uliczkami Starego Miasta.
19:00 Obiadokolacja w centrum Wrocławia.
20:00 Przejazd na Fontanny Wrocławskie - największą fontannę w Polsce i jedną z największych w Europie.
22.00 Zakwaterowanie w Hotelu, nocleg.

DZIEŃ II piątek 20.05.2016
8:00 Śniadanie
9:00 Wyjazd w kierunku Czech.  
17.00 Przyjazd do Pragi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. W miarę możliwości dla chętnych nocne zwiedzanie Pragi. Bilet na komunikację miejską dodatkowo płatny.
 
DZIEŃ III sobota 21.05.2016
8:00 śniadanie
8:30 Wyjazd do centrum Pragi.
9:00 Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie: spacer po Strahovie – wzgórzu z klasztorem i piękną panoramą; Następnie przejście na Hradczany – praski zamek, katedra św. Wita, bazylika św. Jerzego, pałac królewski, Złota Uliczka, Malá Strana – kiedyś miasteczko, dziś najbardziej romantyczna i malownicza dzielnica Pragi, most Karola, pełen malarzy, muzyków i kramików z pamiątkami, rynek staromiejski, ratusz z zegarem Orloj.
19:00 Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ IV niedziela 22.05.2016
8:00 Śniadanie.
9:00 Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie jednego z najciekawszych miejsc, kolebki Pragi – Wyszehradu, gdzie historia pozostawiła wiele śladów i tajemnic. W trakcie wycieczki: twierdza Wyszehrad i wspaniała panorama miasta z wyszehradzkiej skały, romańska rotunda św. Marcina, bazylika św. Piotra i Pawła, cmentarz Zasłużonych, gdzie pochowani są najwybitniejsi czescy artyści, poeci i pisarze, architekci i konstruktorzy, m.in. Antonin Dworzak. Następnie spacer wzdłuż Wełtawy, aż do Teatru Narodowego; po drodze słynny Tańczący Dom i kubistyczne domy.
16:00 Powrót do hotelu, obiadokolacja.
17:45 Wyjazd do opery na spektakl G. Pucciniego Madama Butterflay.
Jedna z najpiękniejszych w dziejach opery historia o zawiedzionej miłości. Opowiada o związku gejszy Cio-Cio-San z porucznikiem amerykańskiej marynarki. Ich małżeństwo nigdy nie było poważnie traktowane przez Amerykanina, za to Cio-Cio-San pozostała, niczym Penelopa, wierna ukochanemu. Długie oczekiwanie na jego powrót, rozbudzone nadzieje w zderzeniu z okrutną prawdą kończą się dla bohaterki tragicznie.

DZIEŃ V poniedziałek  23.05.2016
7:30 Śniadanie
8.00 Wyjazd do Drezna. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Drezna (3h), spacer po Starym mieście między innymi: Opera Sempera, symbol Drezna Z winger - uważany za najpiękniejszą barokową budowlę w Niemczech, Residenzschloss (Rezydencja dynastii Wettynów), Fauenkirche czyli kościół NMP, który po wojennych zniszczeniach został całkowicie odbudowany, katolicki kościół Hofkirche (katedra). Przejazd do twierdzy Konigstein będącej jedną z największych atrakcji historycznych tego regionu. Wizyta w rezerwacie skalnym Bastei (monumentalne ostańce skalne, które ogląda się z góry, chodząc po przerzuconych mostkach i kładkach), rozciągają się stąd najpiękniejsze widoki w Szwajcarii Saksońskiej.
20.00 Przejazd do hotelu na obiadokolację, nocleg.

DZIEŃ VI wtorek 24.05.2016
8:00 Śniadanie
9:00 Wyjazd z Pragi w stronę Polski. „Zakupy pamiątek” w markecie. Po drodze zwiedzanie Skalnego Miasta. Najsłynniejsze czeskie skalne miasto w skałach Adrszpasko-Teplickich leży tuż za polską granicą. Są to unikalne bloki piaskowcowe powstałe, podobnie jak pasmo Gór Stołowych w wyniku nierównej odporności skał na wietrzenie, które wymodelowała woda, mróz i wiatr. Wiele skał posiada własną nazwę jak: Głowa cukru, Kochankowie czy Starosta i Starościna, Komin Cukrowy, Ząb, itd. Obszar Skał Adrszpasko-Cieplickich został objęty rezerwatem przyrody. Jest bardzo cenny nie tylko ze względów geologicznych i geomorfologicznych, lecz także pod względem różnorodności fauny i roślinności.
Po drodze obiad w restauracji.

5.00 Powrót do Lublina

Pilot zastrzega sobie, że w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów, zmianie może ulec program jak i kolejność zwiedzania.

TRASA AUTOBUSU W LUBLINIE: Plac Zamkowy – Aleja Solidarności. Przystanek autobusu do wsiadania i wysiadania może być wyłącznie na trasie przejazdu.  
Osoby podróżujące samotnie, zostają dokwaterowane do innych uczestników imprezy. Na trasie przejazdu autokaru średnio co 3-4 godziny organizowane są postoje, jeśli tylko jest możliwe - na parkingach z toaletą. Czas postoju wynosi od 15 do 30 minut.
 
Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. W Czechach walutą obowiązującą jest korona, w niektórych miejscach można płacić również euro. W restauracjach i w marketach można płacić kartą. W Niemczech walutą obowiązującą jest euro. W przypadku rezygnacji z wyjazdu uczestnik szuka zastępstwa na swoje miejsce. Pierwszeństwo wyjazdu mają członkowie SBP. Jest możliwość wystawienia faktury po zgłoszeniu przed wyjazdem. Faktura zostanie wysłana pocztą po wyjeździe.


Zapisy i szczegółowe informacje Marcin Furman (81) 5287445; 517146993
Maria Kozioł (81) 5256503; Grażyna Mach (81) 5250885;
adres: marcinfurm@hotmail.com lub marcinfurm@vp.pl
< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego